Політика України
  120  0

 Ухвалення законопроекту №7240 спростить звітування через Електронний кабінет платника податків, - заява РПР

Експерти групи "Податкова та бюджетна реформа" РПР закликають депутатів якнайшвидше прийняти законопроект №7240, що допоможе ДФС організувати належну безперебійну роботу Електронного кабінету платника податків з удосконаленням алгоритмів та недопущенням відмови у прийнятті документів за формальними ознаками.

Як повідомляє ЦензорРеформ, експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві стверджують, що ухвалення законопроекту №7240 "Про внесення зміни до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" є важливою складовою спрощення та оптимізації взаємодії платника податків та податкових органів.

"Проект №7240 передбачає повернення до моделі, яку розробники закладали у модель ще рік тому, але ці норми було видалено при доопрацюванні проекту до другого читання. Ця модель повертає "презумпцію невинуватості" платника, нормами проекту встановлюється чіткий строк – 5 днів – відведений для надання мотивованого рішення ДФС щодо блокування або реєстрації призупиненої податкової накладної платника. Після закінчення цього терміну, за відсутності мотивованого рішення – податкова накладна автоматично реєструється" - йдеться у заяві.

На думку експертів, у поєднанні із змінами до системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), які передбачають у тому числі градацію по ризикових товарах та можливість внесення до системи основних типів товарів для реалізації, принцип "мовчазної згоди", закладений у законопроекті, позитивно вплине на загальну роботу системи та суттєво зменшить відсоток накладних, які призупинені.

Нагадаємо, за останні кілька місяців завдяки прийняттю наказу Міністерства фінансів №776 систему взаємодії платників податків та держави було вдосконалено, внаслідок чого відсоток заблокованих накладних зменшився порівняно з початком роботи системи влітку.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035996
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору