Політика України, Суспільство
  1309  10

 За вступ до НАТО – кожен другий українець, - Демократичні ініціативи

Підтримка НАТО в Україні влітку 2017 року досягла рекордного показника – 47%. Фактично кожен другий житель України на час проведення опитування вважав членство країни в НАТО найкращою опцією гарантування національної безпеки.

Про це повідомляє ЦензорРеформ з посиланням на дані дослідження Фонду "Демократичні ініціативи",

"При цьому п’ять років тому, згідно з даними соціологічних досліджень, вступу до НАТО як  варіанту гарантування безпеки країни віддавав перевагу в кращому разі лише кожен восьмий житель України (13%). Тоді ж, у 2012 році, ідею позаблокового статусу України підтримували 42%, а ідею військового союзу з Росією та іншими країнами СНД - 26%", зауважує Руслан Кермач, політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи".

З числа тих, хто підтримав ідею вступу до НАТО, 86% вважають, що це дасть гарантії безпеки України. Кожен третій із числа прихильників НАТО вбачає у членстві можливість "зміцнити і модернізувати українську армію" (33%), а кожен четвертий очікує "зростання авторитету України на міжнародній арені" (25% ) від набуття членства в НАТО.

Аргументи опонентів вступу до НАТО були викликані наступними побоюваннями: членство в НАТО може "втягнути Україну у військові дії НАТО" (44%), "спровокує Росію на пряму військову агресію" (28%), "Україна в принципі повинна бути позаблоковою державою" (27%).

Дослідження показало, що українці мало інформовані про НАТО, але хотіли б знати більше. Зокрема є запит на те, які можливі вигоди та ймовірні втрати можуть бути пов’язані зі вступом України до НАТО (38%) і яку допомогу Україна вже сьогодні отримує від НАТО (38% ), як саме НАТО гарантує безпеку своїх членів (22%) і чи виграли від вступу до Альянсу нові країни-члени з числа колишніх соціалістичних країн (21%). Приблизно кожному шостому опитаному респондентові (17%) цікаво дізнатися більше про досвід участі країн НАТО в миротворчих операціях.

Нагадаємо, що в 2017 році уряд затвердив план заходів, який покликаний удосконалити політику інформування громадян із питань євроатлантичної інтеграції.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035850
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору