Політика України
  194  0

 У поліції лише десята частина нових облич, - експерт ЦППР

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих людей на посадах, переконаний Олександр Банчук, експерт Центру політико-правових реформ.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це він заявив в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

"Дива не сталося. Порівняння показує, що є хороші результати, але якби була структурована і чітка лінія, зокрема міністра, що ми, як патрульну поліцію, змінюємо всі підрозділи поліції, то це був би результат. Це підрозділ, який найшвидше реагує на будь-що. Вони когось затримують, вони є першими, хто виїжджає на місце, але далі починає працювати кримінальний блок, у ньому якраз змін не відбулося. Тільки зараз планується запроваджувати інститут детективів. Але за весь цей час далі розмов не пішло", - каже експерт.

Інших працівників поліції торкнувся тільки процес переатестації. Патрульна поліція приблизно зі 118 тисяч поліцейських становить 12 тисяч, а все інше — колишні міліціонери і невелика кількість людей, які прийшли за новими конкурсами (слідчими, оперативниками), але це невелика кількість. Нових людей в системі 10%.

"Міністр не визначив, на які посади ця поліцейська комісія проводить конкурси, на які не проводить. Я був обраний в поліцейську комісію центрального апарату Національної поліції, був делегований від нашого омбудсмена. Далі мене виключили з різних причин. Жодного засідання! Люди набираються в центральний апарат, а поліцейська комісія, яка б мала набирати їх, не бере участі. Кандидатів просто заводять через задні двері і призначають на посади", - стверджує Олександр Банчук.

За словами експерта, реформа поліції не спрацювала тому, що не було як такої стратегії її реформування, якої б дотримувались. Крім того, багато планів та обіцянок залишились нереалізованими.

Нагадаємо, що, за словами Арсена Авакова, на березень 2017 року рівень довіри до поліції становив 43,5%, а до патрульної поліції — 53%, однак ще рік тому незахищеними почувалися 62%.

Крім того, відповідно до загальнонаціонального дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та фірмою Ukrainian Sociology Service в вересні-жовтні 2017 року, рівень оцінки корумпованості патрульної поліції один з найнижчих- 11%.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035681
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору