Політика України, Економіка
  118  0

 Затвердження "зеленого тарифу" на спалювання твердих побутових відходів зашкодить довкіллю, - заява РПР

9 листопада вкотре в порядок денний Верховної Ради включений проект Закону України № 4835-д “Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання використання побутових відходів як альтернативного джерела енергії”.

Як повідомляє ЦензорРеформ, експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві стверджують, що прийняття цього закону матиме вагомі негативні наслідки для довкілля.

 "Сміттєспалювальні установки мають негативний вплив на довкілля, адже є джерелами викидів вуглекислого газу та інших шкідливих речовин (діоксинів, фуранів і ін.) в атмосферне повітря, що є безпосередньою сферою відповідальності Міністерства екології та природних ресурсів України. Однак Мінприроди фактично самоусунулось від визначення своєї позиції щодо запровадження зеленого тарифу на спалювання відходів, зазначаючи що це питання не входить до їх компетенції та підтримує цей законопроект" - йдеться у заяві.

Експерти наголошують на хибному трактуванні посадовцями пунктів необхідної до імплементації Директиви. Вони стверджують, що отримання енергії з твердих побутових відходів згідно з Директивою 2009/28/ЄС не підпадає під необхідність стимулювання (заохочення) державою. Ця Директива визначає, що країни повинні підтримувати вироблення енергії виключно з відновлюваних джерел енергії, а побутові відходи до них не відносяться.

Експерти групи "Охорона довкілля" Реанімаційного Пакету Реформ закликають

народних депутатів відхилити Проект закону № 4835-д оскільки він не відповідає європейським стандартам і несе ризики для довкілля. Крім того, фахівці закликають міністерство екології прискорити роботу щодо імплементації Директив ЄС у сфері управління відходами та промислових викидів.

Нагадаємо, що законопроект №4835-д був внесений на порядок денний Верховної Ради вже не вперше і передбачає внесення змін до Закону України “Про альтернативні джерела енергії” та запровадження зеленого тарифу для електричної енергії, виробленої від спалювання побутових відходів з 1 січня 2017 по 31 грудня 2019 на рівні коефіцієнта 3,0, з поступовим зниженням до 2,6 до 31 грудня 2029. 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035664
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору