Політика України, Суспільство, Фоторепортаж
  160  0

 НАЗК продовжує бути політично залежним від найвищого керівництва держави, – заява РПР

Громадськість закликає владу припинити саботаж повноцінної перевірки електронних декларацій.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляють експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

"Запровадження даної системи було включено до Плану дій щодо лібералізації візового режиму між Україною та Європейським Союзом. Крім того, е-декларування статків посадовців було вимогою низки договорів про надання Україні фінансової допомоги з боку ЄС. Зокрема, йдеться про Контракт з розбудови держави та Меморандум щодо надання Україні макрофінансової допомоги" - йдеться у заяві.

Експерти наголошують на необхідності дотримання міжнародних зобов’язань, адже Меморандум передбачає, що Україна отримує 1,8 млрд євро у вигляді кредиту трьома траншами у разі виконання низки умов. Останній транш Україна може отримати вже у грудні цього року. Серед умов його отримання – забезпечення незалежності Національного агентства з питань запобігання корупції та достатньої спроможності цього органу, а також проведення належної верифікації електронних декларацій.

"Станом на початок листопада не було забезпечено ані належного функціонування НАЗК, ані належноъ перевірки е-декларацій. Агентство продовжує бути політично залежним від найвищого керівництва держави. За більш ніж рік діяльності НАЗК перевірило лише 81 електронну декларацію, у семеро з яких виявлено ознаки декларування недостовірних відомостей. Ефективність верифікації неможливо забезпечити без запуску системи автоматизованої перевірки, без надання НАЗК повного доступу до усіх необхідних реєстрів та баз даних, а також без зміни порядку повної перевірки декларацій", - пояснюють експерти.

Щоби Україна могла виконати умови для отримання третього траншу макрофінансової допомоги, РПР закликає владу, зокрема, забезпечити незалежність НАЗК шляхом переобрання його керівництва; провести незалежну експертизу технічного стану системи е-декларування та забезпечити функціонування модулів автоматизованої перевірки електронних декларацій; внести зміни до порядку проведення повної перевірки декларацій, які дозволять забезпечити ефективний фінансовий контроль за статками українських посадовців. А також надати НАЗК повний автоматизований доступ до усіх необхідних реєстрів та передати адміністрування системи електронного декларування від державного підприємства "Українські спеціалізовані системи" до НАЗК.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035598
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору