Економіка, Суспільство
  151  0

 "90% українців не знають, яка структура тарифу на енергетичні послуги", - соцопитування

Дев’ять із десяти опитаних не знають, з чого складаються тарифи на енергетичні послуги.

Як зазначає ЦензорРеформ такі дані соцопитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", озвучили під час конференції "Як зробити енергетику відкритою".

 "Передусім, українці дуже погано проінформовані. Майже 90% опитаних не знають, або погано знають, з чого складаються тарифи на енергетичні послуги. Але знати цю інформацію хочуть 69,4% українців. Найменш зацікавлені розібратись структурі тарифу молоді люди – до 30років, хоча і там досить високий рівень запиту на цю інформацію", - каже Олена Павленко, Президент DiXi Grouр.

Відповідно до дослідження, зараз українці загалом правильно визначають відповідальних за формування тарифів: Кабінет міністрів – 40%, НКРЕКП – 36%, Міненерговугілля - 31,5%, компанії-постачальники - 27,2%, місцеві органи влади - 21.7%.

"Прогрес в тому, що раніше "винними" у формуванні тарифів українців називали переважно Президента і\або парламент. Зараз же вони в принципі вірно називають основних стейкхолдерів" - каже Олена Павленко.

Дослідження показує, що існує сильна кореляція між відсутністю інформації та відсутністю довіри. 86,4% опитаних не отримували звітну інформацію про діяльність постачальників газу, тепла та електрики протягом останнього року. Відповідно 80,5% вважають, що гроші в енергетичному секторі не використовуються в прозорий спосіб. Важливо, що 66,2% українців хотіли б отримувати таку інформацію.

Навіть за умови незадоволення якістю надання енергетичних послуг, українці не скаржаться на це. 74,6% - ніколи не скаржились, 20,4% визнали, що таке траплялось, і лише 4,3% постійно скаржаться, якщо їх не влаштовує якість надання послуг.

Однак навіть ті, хто скаржились, робили це за хибною адресою. Основні адресати скарг – ЖЕК (53,5%), місцеві органи влади (38,8%), постачальники послуг (35,7%).

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035597
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору