Політика України, Суспільство
  154  0

 Українці вважають обмеження доступу до російських Інтернет-ресурсів стратегічно правильним рішенням уряду, - опитування “Інтерньюз-Україна”

За експертного опитування "Регулювання Інтернету та цифрових прав", проведеного у жовтні 2017 року громадською організацією “Інтерньюз-Україна”, 56,2% респондентів вважають обмеження доступу до російських Інтернет-ресурсів стратегічно правильним рішенням уряду. Протилежну позицію має трохи більше чверті респондентів - 26,8%.

Як зазначає ЦензорРеформ з посиланням на дані опитування ГО "Інтерньюз-Україна", це чи не єдиний аспект, де експерти мають сформовану позицію щодо дій уряду в аспекті цифрової безпеки.

 Більшість респондентів (58,9%) переконані, що цифрові права користувачів були порушені з підписанням “санкційного” указу Президента України №133/2017 від 17 травня 2017 року. Водночас, серед зазначених респондентів тільки 40,2% зазначили, що їхні персональні права як користувачів теж були порушені.

З огляду на те, що в указ був виданий в період конфлікту як запобіжник для безпеки держави та територіальної цілісності, виникає дилема щодо того, що пріоритетніше – свободи і права людини чи безпека. 41,1% надали перевагу правам та свободам людини, тоді як 34,8% –пріоритетності безпеки держави та територіальної цілісності. Майже кожен четвертий (24,1%) не зміг визначитися.

Контроверсійним для експертів виявилося запитання щодо дієвості указу протистояти російським впливам та пропаганді – 57,7% оцінюють указ радше як недієвий.

Пропаганди в Україні поменшало – зазначили 40,7% респондентів, однак приблизно така ж кількість респондентів – 38,5% незгодні з цією тезою. Ще 21,2% не змогли визначитися.

Українці вважають обмеження доступу до російських Інтернет-ресурсів стратегічно правильним рішенням уряду, - опитування “Інтерньюз-Україна” 01

Нагадаємо, відповідно до указу мобільні оператори та Інтернет-провайдери обмежили доступ до низки російських сайтів (VK.com, Yandex.ru, OK.ru, Mail.ru). 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035287
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору