Політика України
  118  0

 На жовтневих виборах в ОТГ перемогли переважно самовисуванці, а не політичні фігури, - засновник "Школи мерів" Рохов

Попри активне залучення політичних сил до виборів у об’єднаних територіальних громадах 29 жовтня, статистика свідчить, що громадяни переважно віддавали голоси з самовисуванців з місцевих представників, яких мешканці добре знають.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо розповів голова правління агенції "Спільні зусилля" та засновник проекту "Школа мерів" Руслан Рохов.

"Перемогли здебільшого люди, які вже були сільськими головами чи займали якусь іншу посаду.  Те, що ці люди балотувалися як самовисуванці, свідчить про низьку сітку партійних організацій в політичних партіях, які не змогли організувати там потужних кандидатів. Інший аспект - це специфіка сприйняття політизації процесу на місцях. Якщо кандидати візьмуть якийсь політичний прапор в руки – це їм піде не в плюс, а в мінус", - пояснив тенденцію Руслан Рохов.

Однак Руслан Рохов зауважив, що сильні позиції на місцевих виборах мали також і місцеві політичні сили, а не партії всеукраїнського масштабу.

"Яскравими гравцями стали місцеві партії, які маловідомі в країні, але відомі в регіонах. Наприклад, на Хмельниччині  - "За конкретні справи". Це партія, яку очолює Герега, вони потужно працюють з цим округом. Список в одній з територіальних громад очолював Герега. Також партія "Черкащани" в Черкаській області. Багато інших локальних ініціатив. Ті, які хочуть займатися місцевим розвитком, але не хочуть бути заплямовані національною політикою", - додає експерт.

Нагадаємо, що за даними Комітету виборців України, про участь у виборах заявили 50 політичних партій, із них 37 – висунули кандидатів в депутати міських рад ОТГ. Загалом місцеві організації політичних партій висунули 6 117 кандидатів у депутати на виборах в 25-ти міських об’єднаних громадах, що складає близько 9 кандидатів на один виборчий округ. Це ж стосується сільських та селищних громад, у яких, як правило, було зареєстровано по кілька кандидатів в одномандатних округах.  

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035277
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору