Політика України
  379  3

 Національну службу здоров'я створять після підписання медреформи Президентом

Проект постанови про створення Національної служби здоров'я України (НСЗУ) подадуть на розгляд Кабінету міністрів одразу після підписання Президентом прийнятого закону про медичну реформу (№6327).

Як зазначає ЦензорРеформ, про це розповіла виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час прес-сніданку “Перші кроки медреформи: чого чекати українцям?”.

"Постанова вже готова. Ми навіть обговорювали створення НСЗУ з іншими центральними органами влади. Створення нашого оператора коштів (НСЗУ) передбачено законом. Тому коли закон буде підписаний, ми зможемо подати нормативні акти. Вони всі готові, але чекаємо, щоб ця адміністративна процедура відбулася", - каже Супрун. 

Національна служба здоров’я України займатиметься замовленням послуг для пацієнтів, управлінням бюджетом і його розподілом між медичними закладами. Експерти пояснили, що НСЗУ буде оплачувати безпосередньо лікарням за надані послуги, без посередництва місцевих рад. 

"Лікарні надаватимуть послуги пацієнту за які НСЗУ сплачуватиме напряму у лікарню. Вартість послуги нараховуватиметься за методикою, що включатиме вартість роботи персоналу, розхідні матеріали, адміністративні видатки, комунальні послуги. Ця методика розрахунку вартості медичних послуг наразі знаходиться на затвердженні у Кабміні", - прокоментував Олександр Ябчанка, експерт Реанімаційного Пакету Реформ. 

Нагадаємо, що законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327) Верховна Рада уже ухвалила. Найближчим часом документ має підписати Президент. 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035083
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору