Політика України, Економіка
  277  1

 На виплату субсидій в держбюджеті бракує 10 мільярдів, - Мінфін

У державному бюджеті вже до початку опалювального сезону, станом на 1 жовтня, бракує 10 млрд гривень для виплати субсидій.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко в ефірі програми Радіо Свобода "Деталі"

За словами чиновника, влітку Мінфін уже звертався до парламенту з проханням про виділення додаткових 14 млрд гривень і внесення відповідних змін до бюджету.

"На даний момент в бюджеті передбачено 61 млрд гривень. Станом на на 1 жовтня є 71 млрд гривень зобов’язань по виплаті субсидій. Однак ми сподіваємося, що знайдемо рішення з цього приводу", - заявив заступник міністра.

Крім того, до кінця року нестача на виплату субсидій може зрости іще більше, коментує ситуацію для ЦензорРеформ керівник житлово-комунальних програм ГМ "ОПОРА" Тетяна Бойко. 

"На початку року в бюджеті було закладено 47 млрд гривень на виплату по субсидіях. Значна частка цих коштів була боргом за попередній рік. Природно, що вже влітку кошти вичерпались, і довелось збільшувати суму на 14 млрд. Станом на 1 жовтня зобов’язання становлять вже 71 млрд, і це без врахування потреб опалювального сезону, що суттєво збільшить цифру – до 80-90 млрд. І дуже імовірно, що частина боргу знову перейде наступний опалювальний період", - каже Тетяна Бойко. 

За словами експертки, уникнути повторення цієї ситуації можливо за дотримання двох умов – закладання в бюджет відповідної суми і верифікації отримувачів субсидій.

"Ми знаємо, що 60% економіки знаходиться в тіні. І що не всі отримувачі субсидій насправді мають на це право – бо є зарплати в конвертах, необліковані депозити, машини, квартири. Лише підвищення вимог до субсидіантів та їх верифікація зможе зменшити цифри виплат по субсидіях", - каже Тетяна Бойко.

Вона додала, що наступного року розрахунок субсидій буде проводитись із врахуванням підвищених соціальних стандартів – пенсій та мінімальної зарплати, що автоматично зменшить кількість отримувачів субсидії.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3035014
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору