Політика України, Суспільство
  751  4

 Суд відхилив запит щодо розсекречення декларацій високопосадовців СБУ

Gостанову суду, яка в повному обсязі відхиляє вимоги активістів щодо розсекречення даних про високопосадовців СБУ та визнання незаконною бездіяльність НАЗК, отримали адвокати Центру протидії корупції.

Про це повідомляє ЦензорРеформ, з посиланням на прес-службу "ЦПК".

У своєму позові громадські активісти оскаржували створення Службою безпеки України власної системи обробки та зберігання декларацій, і вимагали публічного опублікування декларацій високопосадовців СБУ в загальному порядку.

Також активісти вимагали визнати незаконною бездіяльність НАЗК, зокрема те, що агентство не затвердило спеціальний порядок подання декларацій оперативниками та розвідниками, а погодило створення Службою безпеки України власної системи декларування.

У постанові суд відхилив усі вимоги активістів, аргументувавши це тим, що в законодавстві відсутні строки для затвердження НАЗК спеціального порядку. Крім цього, суд вважає, що секретним в силу закону є весь склад органів, які здійснюють оперативно-розшукову, розвідувальну та контррозвідувальну діяльність.

“Фактично таке рішення суду дозволяє багатьом державним органам, окрім СБУ – поліції, НАБУ, Службі зовнішньої розвідки створювати власні системи декларування та не подавати декларацій в реєстр НАЗК”, – пояснює наслідки такого рішення Олена Щербан, юрист Центру протидії корупції.

Активісти також заявляють, що оскаржуватимуть отримане рішення суду.

Нагадаємо, ГО "Центр протидії корупції" також подала до суду аналогічний позов, де оскаржувала засекречення декларацій військових прокурорів. Рішення по цьому позову суд ще не виніс. 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3034793
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору