Суспільство, Фоторепортаж
  352  1

 У "Пацієнтів України" знову проводять виїмку документів. ФОТО

Працівники ГПУ та Національної поліції просто зараз проводять обшуки та виїмку документів в офісі Благодійного Фонду "Пацієнти України".

Про це ЦензорРеформ, повідомили в самій громадській організації. 

Правоохоронці кажуть, що слідчі дії проводяться на підставі судового рішення.

"За інформацією слідчого управління Генеральної прокуратури України, проводяться слідчі дії на підставі рішення Печерського районного суду м. Києва в рамках кримінального провадження. Наголошую: це не обшук, а тимчасовий доступ до документів", - прокоментував Ярослав Тракало, директор департаменту комунікації Національної поліції. 

У Пацієнтів України знову проводять виїмку документів 01

Активісти переконані, що дії правоохоронців пов'язані з антикорупційною діяльністю організації, зокрема, з просуванням реформи закупівель ліків та передачею цієї функції міжнародним організаціям. 

За словами представників громадської організації, правоохоронці мають намір отримати доступ до фінансових документів за весь пост-Майданний період в рамках кримінальної справи щодо “закупівлі за завищеними цінами фармацевтичних препаратів” та “привласнення коштів міжнародної організації “Глобальний фонд для боротьби зі СНІДОм, туберкульозом і малярією” в особливо великих розмірах”. 

У Пацієнтів України знову проводять виїмку документів 02

“Ми розцінюємо це як тиск та спробу блокування нашої роботи, оскільки в самого Глобального фонду питань до нас немає, ми співпрацюємо багато років поспіль і вони щорічно продовжують з нами співпрацю”, – стверджує Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ “Пацієнти України”.

Нагадаємо, що це вже вдруге правоохоронці проводять виїмку документів у пацієнтських організацій. Вперше слідчі Головного управління Національної поліції України та Генеральної прокуратури України прийшли з ухвалою Печерського суду про вилучення документів з офісу БФ "Пацієнти України" 11 жовтня. Тоді такі ж дії проводились також і в іншій пацієнтській організації – БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ". 

У Пацієнтів України знову проводять виїмку документів 03

Фото надані організацією "Пацієнти України".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3034531
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору