Економіка
  136  0

 "На розмір майбутньої пенсії можна впливати вже зараз", - експерт РПР

Закон, який затверджує дату старту накопичувального рівня пенсійної системи дає українцям всі важелі, щоб вплинути на свою майбутню пенсію вже зараз, не чекаючи на старт другого рівня пенсійної системи.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це розповів Юрій Ганущак, експерт РПР у програмі "Реформи: інструкції до використання" на хвилі Громадського Радіо.

Згідно з ухваленими змінами, розмір майбутньої пенсії залежить від страхових внесків, накопичених за час трудового стажу.

"Ваші страхові внески - це відкладені ваші кошти, а не податок. І вони найкраще зберігаються саме у Пенсійному фонді. Це краще, ніж депозит. А тут всі пенсійні внески захищені, і відслідковують ріст середньої зарплати і ріст інфляції в однаковій пропорції. А коли рахується, то ділиться на середню зарплату. Закон дозволяє вам прийти в Пенсійний фонд і укласти договір добровільних внесків", - коментує Юрій Ганущак, експерт РПР.

Якщо людина працює як найманий робітник, то всі страхові внески за нього сплачує роботодавець, але це, за словами Ганущака, ніяк не відміняє права на додаткові виплати на добровільній основі до ПФУ. Тож майбутня пенсія прямо залежить від розміру заробітної плати.

"Якщо ви самозайняті, то тут роль відіграють внески. Закон каже, що ви маєте щомісяця платити внески, не менші, ніж 22% від мінімальної зарплати за цей період. В цьому є дуже цікава річ, яку потрібно знати заробітчанам. Держава сказала: Бог з ним, що ви працюєте десь у Польщі, але за статтею 12 ви можете прийти в Пенсійний фонд і укласти договір добровільних внесків", - коментує Юрій Ганущак.

Експерт наголошує, що якщо людина сплачує страхові внески в Пенсійний Фонд, вона має змогу отримувати українську пенсію, навіть, якщо живе за кордоном.

 "Якщо є міжнародні договори щодо пенсійного забезпечення, то українець може отримувати пенсію за кордоном. Йому перерахують українську пенсію до того, що він там заробив за кордоном", - підсумовує експерт.

Нагадаємо, 11 жовтня Кабінет міністрів затвердив план заходів на 2017-2018 роки щодо впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3034192
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору