Політика України
  121  0

 Громадська рада при новому антикорупційному органові сформована

Під час відкритого інтернет-голосування громадськість обрала дев’ятьох учасників Громадської ради при Агентстві з Розшуку та Менеджменту Активів (АРМА).

Як зазначає ЦензорРеформ, результати голосування опубліковані на офіційному сайті Нацагентства

Участь у інтернет-голосуванні взяли понад три з половиною тисячі людей. Кожен громадянин, який проживає на території України, міг віддати свій голо. До складу Громради увійшли девять кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів. Повний список новосформованого органу можна переглянути на сайті Агентства.

За процедурою, список ще має затвердити робоча група при Кабінеті Міністрів.

"Наразі ми ще очікуємо затвердження складу Громадської ради робочою групою при Кабміні, яке відбудеться після перевірки процесу голосування. Щойно підтвердиться, що голосування пройшло без втручань і може вважатись легітимним, склад ради затвердять, будуть обрані керівні органи та секретар, і тоді можна буде починати працювати", - каже один з новообраних членів Громадської ради при АРМА Гліб Канєвський.

Новостворений орган, за словами Гліба Канєвського, матиме право моніторити діяльність АРМА у питанні обліку майна, яке буде передане Агентству судами, а також контролювати, як АРМА заробляє гроші за рахунок отриманого майна для держави.

"Перший аспект важливий, оскільки раніше, навіть після рішень судів щодо передачі майна державі, але фактично воно не переходило у власність держави, бо фігуранти встигали за короткий час переписати його на родичів, подарувати абощо. Проблема і з раціональним використанням конфіскованих ресурсів, адже це можуть бути матеріали, які псуються, якщо їх вчасно не реалізувати, або виробництво, яке може простоювати і це буде втрачена вигода. Тож дієвий громадський контроль у цій справі дуже важливий", - каже громадський діяч.

Також він зауважує, на Громадську раду буде частково покладений обов’язок комунікації змін з суспільством та іншими державними органами, від яких залежатиме діяльність АРМА.

"Ми всі пам’ятаємо інформаційні атаки на НАЗК і бойкотування їхньої діяльності міністерствами, які просто не надавали доступу до реєстрів, щоб НАЗК міг перевіряти електронні декларації. Тому маємо стати адвокатом нового органу і допомогти в його роботі", - каже Гліб Канєвський.

Експерт додає, що Громадська рада має достатньо потужні інструменти для впливу на АРМА: можливість отримувати план діяльності, проводити антикорупційну експертизу рішень Агентства, а також делегувати своїх представників у робочі групи по підбору персоналу та обліку активів.

Нагадаємо, Громадську раду при АРМА створили для якісного контролю за діяльністю новоствореного антикорупційного органу. Днями в управління Агентства передали перші мільйонні активи Арештованого майна колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка. 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3034104
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору