Політика України, Суспільство
  103  0

 Громадськість закликає парламент забезпечити належне фінансування Суспільного мовлення

Експерти групи з питань медіа-реформи Реанімаційного Пакету Реформ закликали парламентарів забезпечити належну фінансову основу для роботи суспільного мовника.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Реанімаційного Пакету Реформ.

В документі повідомляють, що Національна суспільна телерадіокомпанія України недоотримала цього року понад 300 мільйонів гривень.

"Законом Про суспільне телебачення і радіомовлення передбачено: суспільний мовник має отримати 0,2% від загального фонду державного бюджету за попередній рік. Це означає, що ПАТ НСТУ у 2017 році мав би отримати 1,28 млрд грн. (близько 47 млн. євро). Утім, Державний бюджет України на 2017 рік передбачає, що ПАТ НСТУ отримає лише 970 млн грн, що створює на самому початку реорганізації дефіцит в 300 млн. грн.", - йдеться в повідомленні.

Експерти зазначають, що за оцінками Європейської спілки мовлення (EBU), в середньому в Європі фінансування суспільних мовників становить 0,39% видатків бюджету. Таким чином в Україні ця сума має складати понад 2 млрд грн. До прикладу, на Суспільне мовлення Хорватії витрачається 182 млн євро, Польщі — 290 млн євро, Румунії — 215 млн євро.

"В 2016 році через обмежене бюджетне фінансування Національна телекомпанія України змогла спрямувати безпосередньо на виготовлення програмного продукту лише 3% коштів. Юридичний статус публічного акціонерного товариства нарешті дозволяє здійснити технічну модернізацію та оптимізацію персоналу, втім без належного фінансування це неможливо. В зв’язку із цим, експерти групи з питань медіа-реформи Реанімаційного Пакету Реформ закликають Верховну раду забезпечити фінансування ПАТ НСТУ в 2017 році в повному обсязі, передбаченому законом Про суспільне телебачення і радіомовлення – тобто, на рівні 1,28 млрд грн.", - наголошують у заяві. 

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3029142
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору