Політика України, Економіка
  324  2

 Зростання оптово-ринкової ціни на електроенергію призведе до зростання кінцевого тарифу для споживачів, - координатор ОПОРи

Зростання оптово-ринкової ціни на електроенергію призведе до зростання кінцевого тарифу для підприємств.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, учасника енергетичної групи РПР.

Як зазначає експерт, тарифи на електричну енергію для непобутових споживачів – тобто підприємств – напряму залежать від рівня ціни електроенергії на оптовому ринку. Він складається із оптово-ринкової ціни (ОРЦ) електроенергії, технологічних витрат електроенергії, тарифу на розподіл електроенергії та витрат на її постачання. При цьому, саме ОРЦ займає левову частку в кінцевій ціні. Тому її зростання практично напевне призведе до зростання кінцевого тарифу для підприємств.

Бойко пояснює, чому відбудеться зростання тарифу.

ВОна нагадал, що з 1 липня 2017 року оптово-ринкова ціна (ОРЦ) на електричну енергію зросла з 1341,57 грн за 1 МВт*год до 1365,72 грн за 1 МВт*год (без ПДВ). Така зміна була передбачена ще постановою НКРЕКП від 23 березня 2017 року. У четвертому кварталі, згідно цього документу, вона залишиться такою ж. Середньорічна ОРЦ – 1353,66 грн за 1 МВт*год (без ПДВ). На початку ж року планувалося, що з другого кварталу і до кінця року ОРЦ знизиться до 1 263,76 грн за 1 МВт*год (без ПДВ), а середньорічна ОРЦ становитиме 1285,06 грн. У квітні лунали заяви окремих високопосадовців, що в результаті змін в енергобалансі можна буде уникнути зростання ціни протягом року. Проте, згідно існуючих документів, підстав для зниження ОРЦ немає.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3029068
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору