Політика України, Економіка, Здоров'я
  2549  5

 Для вирішення проблеми сміття в Україні не потрібно витрачати великих коштів, - аналітик "ОПОРИ" Кузнєцов. ІНФОГРАФІКА

Розвиток сектору повторного використання й переробки твердих побутових відходів та сприяння підвищенню культури сортування сміття є запорукою вирішення проблеми сміття в Україні.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, член енергетичної групи РПР Дмитро Кузнєцов.

"На думку багатьох експертів, для вирішення проблеми сміття в Україні не потрібно витрачати великих коштів. Достатньо розвинути сектор повторного використання та переробки твердих побутових відходів та сприяти підвищенню культури сортування сміття в українців. Адже у нас досі не всім очевидно, що завжди ефективніше повторно використати матеріали, а не купувати чи виробляти нові.

Що це дасть в результаті? Після сортування сміття та його повторної переробки розміри звалищ можуть зменшитись на 70%. А решту сміття (те, що не підлягає переробці) можна використовувати як біопаливо, отримуючи як тепло, так і електроенергію", - зазначає він.

На думку Кузнєцова, задля вирішення проблеми зі сміттям народний депутат України Олександр Домбровський під час розгляду законопроекту ЗП№4493 "Про ринок електричної енергії України" запропонував поправки 1115, 1124, 1127, 1129 і 1135 щодо встановлення "зеленого" тарифу для спалювання твердих побутових відходів. Вони надавали б можливість продавати електричну енергію, згенеровану під час спалення сміття, державі за "зеленим" тарифом. Адже, відповідно до закордонних практик, "зелений" тариф – перевірений стимул для розвитку сектору відновлюваної енергетики.

Для вирішення проблеми сміття в Україні не потрібно витрачати великих коштів, - аналітик ОПОРИ Кузнєцов 01

У розвинутих країнах світу генерація електричної чи тепловою енергії за допомогою спалення сміття – буденний досвід. Швеція відома тим, що скоротила об’єми сміття на звалищах в країні до 4% (в той час, як в інших європейських країнах цей показник на рівні 38%) і закуповує його у сусідніх країнах. Китай славиться найбільшим сміттєспалювальним заводом у світі. Однак на його будівництво країна мала отримати спеціальний дозвіл від світової спільноти.

Спалювання сміття має низку позитивних та негативних сторін. До позитивних, зокрема, варто віднести скорочення об’єму сміття, відповідно, скорочення шкідливих газів, у тому числі парникових, які виділяються при перегниванні. Разом зі скороченням об’єму сміття скорочується ймовірність пов’язаних з цим катастроф, таких, як обвали чи пожежі.

Однак сьогодні в Україні повноцінне втілення світового досвіду спалення сміття неможливе. Адже, відповідно до загальноприйнятий у розвинених країнах практик, спалюються ті відходи, які не піддаються переробці. Натомість в українців, де-факто, практично відсутня звичка сортувати сміття для повторної переробки. Відповідно, спалюватиметься все: пластик, скло, метал та папір. А це, у свою чергу, сприятиме виділенню у атмосферу важких металів, канцерогенів та шкідливих газів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3028199
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору