Політика України, Фоторепортаж
  375  0

 Суддями нового Верховного суду можуть стати сепаратисти і "судді Майдану",- активісти

Активісти під Вищою кваліфікаційною комісією суддів показали мантії суддів-хабарників, суддів-"ватників" та суддів Майдану, яким Вища кваліфікаційна комісія продовжила участь у конкурсі до Верховного суду.

Як зазначає Цензор Реформ, про це повідомляє прес-служба РПР..

Суддями нового Верховного суду можуть стати сепаратисти і судді Майдану,- активісти 01

Таким чином активісти хотіли продемонструвати, які кандидати можуть потрапити до оновленого ВСУ. За словами експертів, Громадська рада доброчесності, яка вивчала досьє кандидатів, підготувала понад 140 негативних висновків. Втім ВККС під час співбесід відсіяла лише 25 кандидатів.

“Вперше в Україні відбувається конкурс до Верховного Суду, на якому треба відсіяти всіх негідників, які лізуть знову в судову систему. Негідники збираються пролізти у новий Верховний Суд, Громадська рада доброчесності випускає свої негативні висновки по цих кандидатах, НАБУ надає свою інформацію для ВККС про те, що окремі люди не можуть займати посади судді нового Верховного Суду. А вчора ми почули дуже цинічну відмазку від голови ВККС Козякова Сергія: він говорить про те, що якщо вишвирнути з конкурсу кожного, проти кого є негативний висновок від НАБУ, то не залишиться кандидатів. Я хочу сказати, пане Козяков, нам не потрібні кандидати проти яких є інформація в НАБУ і ГРД! Ми вимагаємо поіменного голосування членів ВККС”, - зазначив Вадим Міський, керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакету Реформ.

Активісти вимагають відсіяти кандидатів, щодо яких є негативні висновки ГРД.

“Те, що відбувалося під час співбесід, яскраво продемонструвало, що ВККС зневажливо ставиться до висновків ГРД та не враховує висновки, що дані негативним кандидатам Ця реформа робиться для людей і суспільний запит спрямований таким чином, щоб не допустити персонажів, які достатньо вже дискредитували судову систему”, - прокоментував ситуацію Іван П’ятак, старший аналітик кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд.

Суддями нового Верховного суду можуть стати сепаратисти і судді Майдану,- активісти 02

Зокрема, активісти наголошують, що й далі в конкурсі залишаються чинний Голова Верховного Суду Ярослав Романюк, який публічно підтримував диктаторські закони 16 січня, Голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк, до співбесіди з яким було чимало уваги з боку журналістів, однак дивним чином на найцікавіших моментах зникав звук і активістам не вдалося почути усі аргументи судді щодо його політичних зв’язків (суддя був помічником Ківалова). А також суддя Людмила Кізюн, яка отримала негативний висновок від ГРД через те, що ухвалювала рішення про утримання під вартою учасників Революції гідності, та Олексій Турченко, котрий відмовився продовжувати термін утримання під вартою для підозрюваного в сепаратизмі.

“Ваша пасивність зараз призведе до того, що в майбутньому ви будете жалітися на стан судової системи. А можна по-іншому: відстояти зараз нормальних суддів і зробити так, що надалі ніхто не зможе "порішати". За рішення членів ВККС має бути персональна відповідальність, адже це орган, який зараз приймає рішення, а наслідки будуть відчутними наступні декілька років”, – підкреслив Олексій Гриценко, лідер Автомайдану.

Крім того, експерти наполягають на відкритості голосування членів комісії за кожного такого кандидата на пленарному засіданні, а також терміново зробити відкритими рейтинг усіх кандидатів.

“Те, що відбувалося під час співбесід, яскраво продемонструвало, що ВККС зневажливо ставиться до висновків ГРД та не враховує висновки, що дані негативним кандидатам. Ця реформа робиться для людей і суспільний запит спрямований таким чином, щоб не допустити персонажів, які достатньо вже дискредитували судову систему”, - прокоментував ситуацію Іван П’ятак, старший аналітик кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд.

 "Що зараз ще можна зробити на рівні кваліфікаційної комісії аби мінімізувати негатив цієї реформи? Є один спосіб: треба змусити ВККС голосувати відкрито. Треба щоб 11 членів ВККС з 15 проголосували за подолання висновку. Ми хочемо бачити персонально хто з членів комісії протягнув суддів, які майдан засуджували, або відвертих ватників, чи тих, хто статки не може пояснити", - зазначив Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії Корупції.

Нагадаємо, ВККС скористалася лише 20% висновків Громадської ради доброчесності щодо недоброчесності кандидатів на посаду судді Верховного Суду. Негативний висновок ГРД мав би бути фіналом участі у конкурсі для будь-якого кандидата. Проте, ВКСС може допустити претендента до співбесіди із “чорною міткою” та подолати вето ГРД, у випадку якщо за таке рішення проголосують принаймні 11 з 16 її членів. Пленарні засідання розпочнуться вже 6 червня.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3027003
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору