Фоторепортаж
  518  0

 Під парламентом організували "екологічне лихо". ФОТОрепортаж

Активісти перед парламентом розклали карту України із символічними наймасштабнішими екологічними лихами. Таким вимагали від депутатів ухвалити законопроекти №2009а-д "Про оцінку впливу на довкілля" та №6106 "Про стратегічну екологічну оцінку".

Як зазначає ЦензорРеформ про це повідомляє прес-служба РПР.

Як зазначають експерти, зараз в Україні наймасштабніші екологічні лиха трапляються через неконтрольовані шкідливі викиди підприємств в атмосферу, хаотичне вирубування лісів, стихійні сміттєзвалища, спорудження ГЕС на малих річках та забруднення від шкідливих підприємств.

Під парламентом організували екологічне лихо 01

За словами активістів, ці екологічні проблеми можна вирішити, ухваливши ці два законопроекти. Документи запроваджують європейські підходи до процедури екологічної оцінки при плануванні господарської діяльності та сталого розвитку територій та забезпечують участь у цьому процесі громадськості.

 "Дані законопроекти запроваджують прозорі, чіткі процедури, які будуть визначати коридор, в якому може вестись господарська діяльність. Це дуже важливо, бо наразі вся дозвільна діяльність відбувається кулуарно і корупційно. І прийняття цих законів є дуже важливе для України", - зазначив Богдан Яцун, аналітик Реанімаційного Пакету Реформ.

Під парламентом організували екологічне лихо 02

Експерт ГО "Екологія-Право-Людина" та групи РПР "Охорона довкілля" Тетяна Тевкун наголосила, що законопроекти впроваджують директиви ЄС і встановлюють чітку процедуру обговорення з громадськістю екологічних законопроектів.

"Скоро буде 2 роки, коли ми системно боремося за прийняття цих законів. Захистити права громадян зараз при поточному законодавстві не можливо. Прийняття даних законопроектів важливе для того, щоб на ранніх стадіях громадськість була поінформована і могла б розуміти ризик того чи іншого підприємства для свого здоров’я і впливу на довкілля. В цих законопроектах також прописані механізми захисту бізнес від чиновників", - наголосив народний депутат України, Секретар комітету з питань екологічної політики Остап Єднак.

Під парламентом організували екологічне лихо 03

В акції також взяли участь представники громадських організацій та місцевих громад. Активісти вимагають запровадити захистити довкілля і здоров’я людей та ухвалити законопроекти №2009а-д "Про оцінку впливу на довкілля" та №6106 "Про стратегічну екологічну оцінку" якомога швидше.

Нагадаємо, законопроекти №2009а-д "Про оцінку впливу на довкілля" та №6106 "Про стратегічну екологічну оцінку" після ухвалення в цілому в жовтні минулого року були повернуті Президентом в парламент та доопрацьовані профільним комітетом.

Фото: Анастасія Терещенко.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3026560
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору