Політика України, Київські новини
  480  4

 До бюджету надходить лише 13% від реальної суми за оплату парковок у Києві, - експерти РПР

До київського міського бюджету поступає лише 13% від реальної суми за оплату паркомісць.

Про це у колонці для ЦензорРеформ пишуть Оксана Величко експерт "РПР-Київ", та Олександр Козловський, експерт підгрупи РПР з паркування.

У Києві на сьогодні діє 300 денних паркувальних майданчиків (близько 7 000 паркувальних місць). Разом із нічними парковками, це приблизно 24 000 паркувальних місць.

Монопольним розпорядником всіх парковок у Києві є комунальне підприємство "Київтранспарксервіс". Саме це підприємство відповідає за те, що з кожного паркувального місця до бюджету столиці мають надходити гроші, зазначають експерти.

Однак, фахівці РПР підкреслюють, що використання паркувального простору міста давно вже не є ані ефективним способом збору коштів до бюджету, ні заходом із впорядкування міського простору.

"Вартість паркування повина бути регулятором заторовості, пробок, громадського простору, а не кишенею паркувальніків. Адже 10 грн (чи 30 центів) в центрі міста за годину – чи ви десь ще у Європі бачили такий тариф? Тарифи давно треба піднімати і захищати центр міста хоча би у такий спосіб від навали припаркованих вздовж доріг автомобілів.

Але навіть при тарифі 10 гривень за годину, за вісім годин, які в середньому у будній день простоює авто на парковці, тільки з одного місця до бюджету мали б надходити 80 гривень/день. По факту ж, за даними КП "КТПС" в середньому за день місце в центрі приносить тільки 13 грн. або трохи більше 16% від можливої суми", - пишуть вони.

На їхню думку, першим і найголовнішим кроком на шляху подолання корупції в обслуговуванні парковок має стати прийняття депутатами Верховної ради законопроекту № 5364 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів". Цей документ, розроблений за участі громадськості, забезпечує відповідальність водія за несплату паркування, надає право інспекторам з паркування в автоматизованому режимі притягувати до відповідальності, запроваджує безготівкову та безконтактну сплату паркування. Але депутати Верховної Ради, заражені вірусом популізму, відкладають питання законопроекту у "довгий ящик". Їм зовсім не треба, щоб їх стали менше любити водії міста Києва.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3026545
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору