Політика України, Фоторепортаж
  216  2
Все про:НАБУ (26) ВР (97)

 Під парламентом "стратили" НАБУ. ФОТОрепортаж

Активісти антикорупційних організацій встановили шибеницю під будівлею Верховної Ради і влаштували "страту" НАБУ.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Таким чином організатори акції показали потенційні наслідки прийняття законопроекту №6220, який може знищити Національне антикорупційне бюро України. "Страчували" антикорупційну структуру "кати", які уособлювали всі фракції, що підтримали законопроект в першому читанні. Серед них: "Воля народу", "Солідарність", партія Олега Ляшка та "Народний фронт".

Під парламентом стратили НАБУ 01

За словами організаторів акції, законопроект підриває можливості новоствореного антикорупційного органу проводити незалежне розслідування. Відповідно до норм законопроекту, якщо будь-який орган досудового розслідування закрив провадження, то всі інші органи також зобов’язані закрити справу за тотожними обставинами.

"Законопроект створений спеціально для того, щоб нівелювати незалежність Антикорупційного бюро. Цей закон дозволяє Генеральній прокуратурі та Службі безпеки закрити будь-яку справу НАБУ, просто відкривши справу з аналогічними обставинами. Він не тільки знищує спроможність НАБУ вести антикорупційні розслідування. Цей законопроект загрожує незалежності будь-якого органу", - наголошує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

Під парламентом стратили НАБУ 02

За словами голови парламентського комітету з запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва, прихильники законопроекту намагаються подати його, як прогресивний.

"Цей закон намагаються висвітлити вигідним бізнесу. Депутати, що його підтримали, запевняють, що законопроект сприятиме тому, що різні інстанції більше не зможуть по черзі "кошмарити" підприємців. Насправді ж, парламентарі в такий спосіб воліють перешкодити роботі команди Олега Ситника та Артема Холодницького", - зазначив Соболєв.

Під парламентом стратили НАБУ 03

Натомість, за словами Андрія Слюсара, представника Transparency International Україна, законопроект проблем у сфері бізнесу не вирішує, а навпаки - створить нові перешкоди процесуального характеру, адже норми, що закладені в нього, виконати неможливо. Окрім того, закон фактично повертає інститут дослідчої перевірки, з яким так довго боролись правозахисники.

Нагадаємо, голосування законопроекту в другому читанні може відбутися 18 травня.

Під парламентом стратили НАБУ 04

Фото: Олександр Гуліч.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3026156
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору