Політика України
  139  0
Все про:НАБУ (26) ВР (97)

 Законопроект, який вносить зміни в процедуру закриття кримінального провадження, створює можливість для штучного закриття будь-якого розслідування НАБУ, - РПР

Громадські активісти в масках лідерів парламентських фракцій встановлять навпроти Парламенту шибеницю, на якій “стратять” Національне антикорупційне бюро. Так хочуть продемонструвати, що законопроектом № 6220 депутати можуть вбити новостворений антикорупційний орган.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це йдеться на сайті Реанімаційного Пакету Реформ.

В офіційній заяві експерти коаліції наголошують, що законопроект, який вносить зміни в процедуру закриття кримінального провадження, створює можливість для штучного закриття будь-якого розслідування НАБУ в інтересах високопосадових корупціонерів. Зокрема, документ забороняє відкривати нові кримінальні розслідування та зобов’язує всі органи розслідування закрити провадження, якщо розслідування щодо тотожних обставин було закрите будь-яким органом досудового розслідування.

"Законопроект надає Генеральній прокуратурі та Службі безпеки України ще більше можливостей перешкоджати діяльності НАБУ – ГПУ чи СБУ достатньо лише відкрити кримінальну справу щодо корупційних дій і після "формального розслідування" закрити її. Після цього НАБУ не матиме права розслідувати справи, що стались за т их сам их обставин та буде змушене закрити своє власне провадження ", - йдеться у зверненні.

Як зазначають експерти, запропонований законопроект вигідний не стільки підприємцям, скільки корупціонерам. П опри заяви окремих авторів законопроекту, за пропоновані норми не зможуть захистити бізнес від неправомірного тиску з боку правоохоронців, а дже корумповані прокурори та слідчі збережуть можливість на власний розсуд вирішувати, чи тотожні обставини, за якими фабрикують справу проти бізнесу, обставинам попередньо закритої справи. Таким чином, вони збережуть можливість маніпулювати кримінальними провадженнями для продовження тиску на бізнес.

Прийняття цього законопроекту може поставити під загрозу розслідування проти таких осіб як Олександр Онищенко, Роман Насіров та Юрій Іващенко.

Відтак, з шибеницею активісти збираються прийти під парламент, щоб вимагати скасування законопроекту № 6220.

Нагадаємо, розгляд цього документу в другому читанні може відбутися 18 травня.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3026066
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору