Політика України
  329  0

 Активісти влаштували під Радою парад страусів з вимогою оновити склад ЦВК

Активісти Реанімаційного Пакету Реформ та Громадського руху ЧЕСНО у костюмах страусів влаштували акцію під Верховною Радою з вимогою оновити склад Центральної виборчої комісії.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

За словами організаторів акції, страуси символізують керівників депутатських парламентських фракцій, які свідомо затягують процес із оновленням ЦВК, ховаючи голови в пісок.

Активісти влаштували під Радою парад страусів з вимогою оновити склад ЦВК 01

 "Уже 3 роки як члени ЦВК протермінували час своїх повноважень, що підриває довіру до виборів та ставить під загрозу легітимність виборчого процесу. Ми закликаємо голів фракцій подати нову публічну пропозицію кандидатів до складу ЦВК. Ці кандидати мають відповідати трьом критеріям: вони повинні бути політично нейтральними, у них не повинно бути жодних репутаційних ризиків і вони повинні бути професійними", - заявив Микола Виговський, координатор Громадського руху ЧЕСНО.

Нині 13 із 15 членів ЦВК прострочили свої повноваження та не можуть забезпечувати діяльність головного виконавчого органу у виборчій галузі. У 11 із них термін повноважень мав би закінчитися ще у 2014 році, наголошують активісти.

Активісти влаштували під Радою парад страусів з вимогою оновити склад ЦВК 02

"Якби я був президентом, то не ховав би голову у пісок, а зробив би зараз таке подання. Ми чекаємо на оновлення ЦВК, котра фальсифікувала вибори за часів Януковича, дуже давно. Фактично, від моменту президентських виборів. Ми постійно чули відмазки, що для оновлення ЦВК необхідно дочекатися закінчення виборчої президентської кампанії, потім ми те саме чули про кампанію парламентську і знову ж ця сама історія повторилася, коли були місцеві вибори. Ми хочемо, щоб парламент, нарешті, витягнув свої страусячі голови з піску і вніс подання на зміну ЦВК, зробив цей історичний крок", - підкреслив Вадим Міський, керівник відділу адвокації РПР.

Після перформансу, учасники акції передали головам всіх парламентських фракцій звернення з закликом подати пропозиції кандидатів до складу ЦВК.

Активісти влаштували під Радою парад страусів з вимогою оновити склад ЦВК 03

Нагадаємо, що вимога оновлення складу ЦВК – була одним із важливих пунктів Коаліційної угоди, а також однією із передвиборчих обіцянок Президента України Петра Порошенка.

Активісти влаштували під Радою парад страусів з вимогою оновити склад ЦВК 04

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3026036
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору