Політика України, Суспільство
  184  0

 Громадськість закликає ВККВ до чесного відбору кандидатів до Верховного Суду

Громадськість вимагає у Вищої кваліфікаційної комісії суддів прозоро оцінювати кожного із кандидатів до Верховного Суду.

Про це повідомляє ЦензорРеформ із посиланням на офіційну заяву   Реанімаційного Пакету Реформ, опубліковану на сайті коаліції.  

Експерти впевнені, що одним із важливих елементів повноцінної судової реформи - є чесний відбір членів до Верховного Суду.

Громадські організації вимагають від ВККС прозорого оцінювання кожного кандидата до Верховного Суду. Як ідеться в заяві, для цього потрібно: зробити персональне голосування членів Комісії відкритим і в режимі он-лайн трансляції; виставляти бали за результатом співбесіди до пленарного засідання Комісії; зробити доступною для перегляду методологію виставлення балів та рейтинг кандидатів; дозволити представникам Громадської ради доброчесності мати право виступу на пленарному засіданні комісії.

Як зазначають експерти, процедура оцінювання кандидатів до Верховного Суду залишається неврегульованою та дає шанси для політичних втручань у конкурс і може призвести до чергового гальмування судової реформи.

Фінальні співбесіди із учасниками конкурсу, котрі зобов’язані відповідати критеріям доброчесного судді, відбудуться 26 травня. Активісти стверджують, що кандидати, котрі не відповідають критеріям доброчесного судді, все ще мають шанс бути призначеними на посаду судді Верховного Суду. Це відбудеться у випадку голосування хоча б 11 із 16 членів ВККС за небажаних учасників. Ризик ще й тому, що голосування буде таємним і громадськість не дізнається, хто і як голосував. Також ВККС може приховати рейтинги кандидатів за результатами співбесід та іспитів.

Як повідомлялося раніше, оцінки іспитів учасників до Верховного Суду вже викликали підозри у нечесній роботі ВККС. Попри це Комісія все ще тримає письмові роботи конкурсантів та методику їх оцінювання у таємниці. Під час перших співбесід відбулися перші порушення відбору: ВККС не звернула увагу на 42 із 55 негативних висновків Громадської ради доброчесності. Зокрема, багато із кандидатів, що мають зіпсовану репутацію, не змогли пояснити джерело своїх статків.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3026026
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору