Політика України, Фоторепортаж
  204  0

 ЄС закликає уряд України скасувати е-декларування для громадських активістів

Поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами, були розкритиковані Радою ЄС.

Про такі висновки повідомляє Європейська правда, інформує ЦензорРеформ

Про негативну оцінку нових поправок йдеться у висновках Ради ЄС за результатами розгляду звіту Рахункової палати Європейського Союзу. Звіт стосувався ефективності використання Україною допомоги, наданої  Євросоюзом.

Згідно з наданим документом, Рада ЄС вважає включення громадських активістів до переліку тих, хто зобов’язаний подавати електронну декларацію, кроком назад та рішуче закликає уряд України уникати таких рішень, оскільки вони гальмують процес реформування та перешкоджають прогресу реформ.

Офіційна позиція Брюсселю в цьому питанні дуже важлива і це потужний сигнал для української влади, - вважає виконавчий директор Transparency International-Україна Ярослав Юрчишин. За його словами, зобов’язання громадських активістів декларувати свої статки на рівні з державними службовцями – унікальна практика і такого немає в жодній розвиненій демократичній країні.

"Електронне декларування громадських активістів – вимога, що сприймається в розвинутих країнах як наступ на демократію, тому така реакція ЄС є очікуваною. Питання полягає в тому, якою буде відповідь українського уряду на цю заяву. Електронне декларування для ГО сектору – це очевидне перешкоджання діяльності антикорупційних активістів та громадянського суспільства в цілому", - наголосив виконавчий Юрчишин.

Раніше найбільша коаліція громадських організацій та експертів України – Реанімаційний Пакет Реформ - вимагала скасувати дискримінаційні правки щодо е-декларування та припинити наступ на громадський сектор.

Нагадаємо, в березні Верховна Рада ухвалила зміни до закону про електронне декларування, якими зобов’язала заповнювати електронні декларації членів антикорупційних ГО.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3025430
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору