Політика України
  311  0

 150 кандидатів не мають стати суддями Верховного Суду - оприлюднено Антирейтинг Руху ЧЕСНО

150 кандидатів із 382-х не повинні стати суддями Верховного Суду.

Про такі результати дослідження активістів Руху ЧЕСНО повідомляють на офіційному сайті кампанії ЧЕСНО.Фільтруй Суд, інформує ЦензорРеформ.

Аналітики проаналізували діяльність учасників конкурсу і склали антирейтинг усіх охочих потрапити на 120 вакантних місць у найвищій судовій інстанції. За результатами аналітики, до чорного списку потрапили 40% претендентів, котрі дійшли до фінального етапу відбору - співбесід.

Зокрема, серед не доброчесних опинилися кандидати, котрі ухвалювали сумнівні рішення, були помічені у причетності до корупції чи порушенні прав людини, володіють непрозорими або надмірними статками, які не відповідають доходам, зловживають неетичною поведінкою, мають родинні та комерційні зв’язки, що можуть призвести або вже призвели до конфлікту інтересів.

За словами активістів, таким кандидатам у Верховному Суді не місце.

“Антирейтинг – це 150 кандидатів, не достойних посади судді Верховного Суду. Ми проаналізували інформацію про усіх претендентів і виокремили тих, що приховували свої статки, причетні до ухвалення сумнівних рішень, у тому числі політичних, були причетні до корупції. Серед них судді Майдану та тих, хто їх захищав й залишав на посадах. А зараз усі ці люди мають шанси стати суддями Верховного Суду – найвищої судової інстанції. Такого допустити не можна і тому ми звертаємо увагу громадськості та ВККС на цих людей”, - наголошує старший аналітик кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!, Іван П’ятак.

За результатами дослідження, найбільша кількість кандидатів з антирейтингу - потенційні судді Касаційного господарського суду у складі майбутнього Верховного Суду. Кожен другий претендент має ненадійну репутацію. Зокрема, чинна суддя Вищого господарського суду Мальвіна Данилова, котра стала відомою завдяки звинуваченням в бік електронного декларування після пограбування елітного будинку її цивільного чоловіка, який сама суддя в декларації не вказала.

Ще понад третина небажаних конкурсантів - кандидати на місця до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду. Одна з відомих - суддя Вищого спеціалізованого суду Тетяна Широян на касаційному рівні підтвердила політичний вирок Юрію Луценку, якого режим Януковича засудив за незаконне святкування Дня міліції у палаці “Україна”.

Близько половини кандидатів у Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду також потрапили до списку небажаних. Втім декотрі вже навіть успішно співбесіди. Зокрема, голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк, який отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності. Нагадаємо, що раніше Павла Вовка підозрювали у його можливих політичних зв’язках і помітили на зустрічі із так званим “куратором” у прокуратурі та судах народним депутатом від БПП Олександром Грановським.

Як зазначають аналітики руху чесно, найменше кандидатів у Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду увійшли до антирейтингу Руху ЧЕСНО, хоча саме навколо деяких з них неодноразово розгоралися скандали і до конкурсу, і під час проведення нього.

Одним із яскравих представників антирейтингу є діючий Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк. Він публічно підтримував диктаторські закони 16 січня. Крім того, саме Романюк під час складання практичного завдання в рамках конкурсу отримав судову справу, котру розглядав у колегії незадовго до самого конкурсу.

Таким анти-рейтингом активісти хочуть привернути увагу громадськості та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів до сумнівних кандидатів, котрі не можуть стати суддями Верховного Суду.

Повний список антирейтингу від Руху ЧЕСНО можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, фінальний етап конкурсу - співбесіди із кандидатами у Верховний Суд - почалися 21 квітня. Саме під час співбесід члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів обговорюють із кандидатами їхнє досьє, а саме інформацію щодо статків, прийнятих суддівських рішень та інших аспектів біографії кандидата.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3025310
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору