Політика України, Економіка
  305  0

 Основна причина збитковості державних вуглевидобувних підприємств - це виснаження запасів вугілля та застаріле обладнання, - експерт РПР. ІНФОГРАФІКА

Міненерговугілля деякі шахти планує закрити: до кінця 2017 року планується зменшення їхньої кількості від 33 до 26. Більшість буде модернізовано за рахунок інвестицій під державні гарантії. В інфографіці представлено як обсяги запланованих інвестицій. Загалом плани міністерства є амбітними.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Олександр Горлушко.

"На сьогодні вже виділена цільова кредитна лінія для вугледобувних підприємств під державні гарантії у розмірі 300 млн грн на введення нових лав. З них освоєно близько 190 млн та щодо 110 млн очікується проведення тендерів. Закупівлі за попередніми тендерами не відбулися через завищені в рази ціни (про що також писала ОПОРА в контекті ДП “Селидіввугілля”). Окрім того, очікується надання парламентом державних гарантій на 1 млрд грн - на аналогічні цілі", - повідомив він.

Експерт також нагадав заяву міністра енергетики Ігоря Насалиак на відкритому засіданні Комітету ПЕК наприкінці березня 2017 року: мета фінансування розвитку шахт - вже на кінець поточного року вийти на збиток по галузі у 0,4 млрд грн.

"Це дуже амбітна мета, оскільки ще у 2013 році дотування з державного бюджету вугільної галузі було на рівні близько 14 млрд грн при курсі долара по 8 грн, тож складало 1,4 млрд доларів на рік", - вважає Горлушко.

Щоб проаналізувати використання коштів державного бюджету, які виділялися на дотацію держшахт, ОПОРА подала запит на інформацію до Мінпаливенерго щодо розподілу видатків у розрізі вугледобувних підприємств за програмою КПКВК 1101010 "Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної продукції".

Основна причина збитковості державних вуглевидобувних підприємств - це виснаження запасів вугілля та застаріле обладнання, - експерт РПР 01

Як зазначае експерт, якщо не зважати на потенційні проблеми неефективного управління та непрозорої роботи підприємств, основна причина збитковості державних вуглевидобувних підприємств - це виснаження запасів вугілля та застаріле обладнання, модернізація якого часто економічно необґрунтована. У цьому випадку безперспективні, нерентабельні шахти закривають. Але через екологічні та соціально-економічні загрози ліквідація шахт - коштовна та складна справа.

Тому Міненерговугілля деякі шахти планує закрити: до кінця 2017 року планується зменшення їхньої кількості від 33 до 26. Більшість буде модернізовано за рахунок інвестицій під державні гарантії. В інфографіці представлено як обсяги запланованих інвестицій.

Основна причина збитковості державних вуглевидобувних підприємств - це виснаження запасів вугілля та застаріле обладнання, - експерт РПР 02

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3025246
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору