Економіка, Суспільство
  441  0

 Мешканці можуть достроково завершити опалювальний сезон без рішення місцевої влади, - аналітик енергетичних програм Чеберяк

Відповідно до загальноприйнятих в Україні правил, рішення про початок та завершення опалювального сезону приймають органи місцевого самоврядування або місцеві державні адміністрації з урахуванням середньодобової температури.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Юлія Чеберяк.

На сайті Київської міської ради з’явилася петиція щодо зобов’язання "Київенерго" почати відключення столичних багатоквартирників від централізованого опалення (ЦО). Наразі зібрано більше 1100 підписів.

Згадуючи "стабільно плюсову температуру", про яку йдеться у даній петиції, Чеберяк зазначає, що такого формулювання не достатньо. Підставою для відключення ЦО може стати стабільна середньодобова температура протягом трьох днів на рівні +8 °С. За даними українського гідрометцентру, середньодобова температура у Києві протягом поточного тижня становить від +5 до +6 °С, тому не може бути підставою відключення будинків від централізованого опалення.

"Як видно, петиції – це не найкращий у цьому випадку спосіб добитися відключення центрального опалення. Але існують інші, дієвіші. Про них знає Голова Асоціації ОСББ "Лучани" Юлія Сабатюк: у будинку ОСББ "Відродження" у Луцьку вже планують відключитися від опалення", - зазначає експерт.

У цій багатоповерхівці встановлено індивідуальний тепловий пункт (ІТП) та будинковий теплолічильник з температурним регулюванням. Наразі в будинку об’єднання проводиться письмове опитування всіх співвласників: якщо набереться більшість голосів за таке рішення – будинок буде відключено від центрального опалення. І, відповідно, – будуть зекономлені кошти.

Індивідуальні теплові пункти та побудинкові лічильники тепла є і в будинках, де ОСББ не створено, пише Чеберяк, розповідаючи деталі встановлення такого приладу.

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3022716
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору