Політика України
  184  0

 Реанімаційний Пакет Реформ вимагає негайно почати розгляд законопроекту про антикорупційні суди

РПР закликає профільний комітет правової політики та правосуддя якнайшвидше розглянути, а парламент якнайшвидше прийняти в першому читанні законопроект №6011 "Про антикорупційні суди".

Як зазначає ЦензорРеформ, про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті коаліції.

За словами експертів, справа відстороненого керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова вкотре продемонструвала необхідність створення спеціалізованого антикорупційного суду. Хоч відстороненому високопосадовцю і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави розміром 100 мільйонів гривень, втім під час розгляду справи неодноразово виникала ситуація, коли об’єктивність та незаангажованість судової гілки влади викликала сумнів.

“Залишається відкритим питання можливості ефективної боротьби з корупцією, поки нереформовані суди сприятимуть затягуванню процесу та надаватимуть преференції для топ-посадовців, стосовно яких виникає підозра у зловживанні службовим становищем. Ці негативні тенденції демонструють й інші справи, фігурантами яких стають високі чиновники, обвинувачені в корупційних діях. Суди, які сьогодні розглядають справи про корупцію, будуть реформовані не раніше, ніж через декілька років, а незалежний суд у таких справах потрібен уже сьогодні”, - йдеться в заяві.

 Експерти зазначають, що вихід з такого корупційного кола передбачено чинним Законом “Про судоустрій  і статус суддів”, який поклав початок судовій реформі. Йдеться про створення незалежних антикорупційних судових інституцій.  

Крім того, в оприлюдненому зверненні наголошують, що прийняття закону, який би дозволив створити спеціалізований антикорупційний суд, – це одне із міжнародних зобов’язань України перед МВФ.

 Нагадаємо, законопроект №6011 “Про антикорупційні суди” був зареєстрований в парламенті 1 лютого 2017 року.

Раніше Вища рада правосуддя визнала запровадження антикорупційних судів неконституційним та нендоречним.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3022588
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору