Політика України, Суспільство, Фоторепортаж
  164  0

 До Вищої ради правосуддя можуть обрати нечесних суддів, - Рух ЧЕСНО

14 березня розпочався позачерговий З’їзд суддів, основним питанням порядку денного якого є обрання 6-ти нових членів Вищої ради правосуддя.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомляє кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд!

За результатами голосування у вівторок було обрано перших двох представників суддівської спільноти у ВРП – Миколу Худика (суддю Апеляційного суду міста Києва) та Віктора Шапрана (суддю Київського апеляційного господарського суду).

Активістів дуже стурбував той факт, що у "другий тур" потрапили кандидати, обрання яких членами Вищої ради правосуддя може призвести до нового загострення недовіри громадян до судової влади, конкурсних процедур та судової реформи загалом.

Рух ЧЕСНО, Центр протидії корупції, Автомайдан та група з судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ закликають делегатів З’їзду суддів не обирати до Вищої ради правосуддя:

  • Тетяну Стрелець, суддю Вищого адміністративного суду України, яка своїми рішеннями допомагала зберігати посади суддям Майдану;
  • Михайла Цуркана, суддю Вищого адміністративного суду України, який допомагав зберігати посади суддям, що обмежували права громадян під час Майдану;
  • Ларису Швецову, суддю Апеляційного суду Харківської області, яка має великі статки при відносно незначних задекларованих доходах;
  • Валентину Курило, суддю Апеляційного суду Донецької області, яка попри війну на Сході, судячи з декларації, щодня їздить ночувати у квартиру в Донецьку.

Особливо вони звертають увагу на екс-голову Вищого спеціалізованого суду України Андрія Солодкова. Є великі сумніви у чесності процедури просування його по кар’єрі, є інформація про тісну пов’язаність з людьми, які є уособленням режиму, що призвів до такого плачевного стану судову систему та до тисяч жертв на Майдані і фронті. Він був головою касаційного суду у часи Майдану, коли щодо активістів масово виносились неправосудні рішення.

Як запевняє Рух ЧЕСНО, є підстави вважати, що голови судів, включно з головою ВССУ залучались для організації масового винесення цих рішень. Окрім стійкої негативної репутації у Андрія Солодкова та членів його сім’ї виявлені невідповідності у декларації, непрозорість статків, ймовірно, частина майна прихована від декларування шляхом оформлення його на членів сім’ї, яких не внесено у декларацію. Виявлена і причетність членів його сім’ї до сумнівних операцій, за фактами яких розпочаті кримінальні провадження (кооперативна справа Кернеса).

Активісти закликають зробити ще один крок назустріч відновленню довіри до судової влади та обрати лише тих кандидатів, які не викликають різке несприйняття у суспільстві та доброчесність яких поза сумнівом.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3022573
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору