Суспільство, Здоров'я
  518  2

 Близько 90% медичних відходів потрапляють на сміттєзвалища, - експерт-еколог

Епідеміологічно та токсикологічно небезпечні медичні відходи потребують певного сортування та пакування, та повинні бути передані спеціалізованим організаціям, що мають ліцензію на поводження із небезпечними відходами. Натомість майже усі вони потрапляють на сміттєзвалища.

Про це у своєму блозі для ЦензорРеформ пише керівник юридичного відділу МБО "Екологія-право-людина" Ольга Мелень-Забрамна.

За даними науковців та представників громадськості, матеріалами ЗМІ, близько 90% медичних відходів потрапляють на сміттєзвалища. До того з ними мають можливість контактувати як тварини, так і звичайні люди, що риються в смітниках чи їх прибирають.

Як зазначає експерт, епідеміологічно та токсикологічно небезпечні відходи потребують певного сортування та пакування, та повинні бути передані спеціалізованим організаціям, що мають ліцензію на поводження із небезпечними відходами.

"Ось тут і виникає ряд проблем: по-перше, більшість закладів охорони здоров’я мають поганий фінансовий стан і кошти на оплату послуг щодо утилізації медичних відходів спеціалізованій фірмі з ліцензією або зовсім не передбачені, або передбачені недостатньо. Наприклад, у 2015 році на 23 комунальні заклади охорони здоров’я м.Львова із загального та спеціального фондів виділено біля 480 тис грн. для оплати витрат на утилізацію медичних відходів. Для семи закладів (із 23) у 2016 році передбачено біля 29 тис грн для закупівлі контейнерів та пакетів, транспортних засобів для збирання та тимчасового зберігання відходів. Очевидно, що фінансування таких закладів на дані цілі досить мізерне", - пише Мелень-Забрамна.

Вона додає, що не сприяють вирішенню проблеми і зовсім низькі штрафи за порушення правил утилізації медичних відходів (від 850 грн), при тому що такі заклади можуть перевірятися планово екологічними інспекторами раз на три роки.

Також на сьогодні є багато питань до фірм, які отримали ліцензії від Міністерства екології та природних ресурсів на поводження із небезпечними відходами (в тому числі медичними). Так, вже декілька років дане міністерство перевіряє ліцензіатів через те, що такі ліцензії видавалися безконтрольно, а результати перевірок говорять самі за себе: із шістнадцяти перевірених підприємств, Мінприроди прийняло рішення про анулювання ліцензій дев’ятом підприємствам.

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3022325
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору