Київські новини
  142  0

 Антикорупційна рада при КМДА погодила десятки кандидатів від громадськості до комісії, що обиратиме кандидатів на посади керівників КП

21 липня 2016 року Київрада ухвалила рішення "Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектору економіки в місті Києві". На сьогодні триває відбір до комісії, що визначатиме кандидатури претендентів.

Про це  ублозі для ЦензорРеформ пишуть експерти Михайло Серебряков (член Антикорупційної ради) та Олександр Кореньков (комунікаційний менеджер Антикорупційної ради при Київському міському голові).

"По-перше, це додатковий інструмент в руках громади для протидії корупції в комунальному секторі економіки міста Києва. Встановлення чіткої та прозорої процедури конкурсного відбору претендентів на посади керівників комунальних підприємств дозволить не лише відсіяти на етапі відбору тих претендентів, які мали заплямовану репутацію. Це зробить сам процес відбору кандидатів прозорим та відкритим для громадян і журналістів.

По-друге, до складу кожної конкурсної комісії, яка обиратиме кандидатів на керівну посаду в КП, відповідно до Положення, мають обов’язково входити 2 представника від громадських організацій. Ці представники громадських організацій мають бути погодженні Антикорупційною радою, що дозволяє убезпечити роботу комісії від можливих корупційних ризиків чи конфлікту інтересів", - зазначає він..

На сьогодні через процедуру погодження Антикорупційною радою вже пройшли представники десяти громадських організацій.

Екперти зазначають, що представники громадськості повинні активніше брали участь у роботі конкурсних комісій.

"Для громади ці комісії - унікальна можливість вплинути на кадрову політику в комунальній сфері, а для самих громадських організацій – отримати досвід роботи над проведенням прозорих та відкритих конкурсів. Саме навколо подібних інструментів формуються дієві інститути громадянського суспільства, від діяльності яких і залежить ефективність та чесність міської влади", - резюмують вони.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3021935
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору