Політика України
  417  0

 10 очікувань громадськості від Національної поліції України в 2017 році

Під час експертної дискусії "10 очікувань громадськості від Національної поліції України в 2017 році" суспільство мало змогу озвучити свої вимоги щодо подальшого процесу реформування Національної поліції України.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

1) Удосконалити адміністративно-територіальну структуру Національної поліції

Експерти погодились, що потрібно визначитись зі структурою поліції, узгодити територіальний поділ поліції із межами новоутворених територіальних громад та врахувати нову територіальну юрисдикцію органів прокуратури та судів. Крім того, експерти озвучили думку, що об’єднання патрульної поліції із територіальними органами поліції недопустиме до завершення перехідного етапу реформування.

 2) Здійснити самоочищення Національної поліції від причетних до подій на Майдані й корупціонерів

“Наші основні очікування від Національної поліції полягають у тому, щоб правоохоронці, що були причетні до подій на Майдані - були звільнені, а також, проводилася боротьба із корупцією в лавах поліції” – зауважив Олексій Гриценко - представник “Автомайдану”.

 3) Втамувати кадровий голод та покращити забезпечення поліцейських

Кількість вакантних посад у поліції становить близько 20 відсотків, що негативно впливає на роботу окремих підрозділів, тому необхідно заповнювати вакансії. Важливо дати можливість кар’єрного зростання для патрульних поліцейських, які добре себе зарекомендували як носії нових цінностей поліцейської діяльності. На думку експертів, призначення на посади в поліції (в тому числі керівні) має відбуватися шляхом проведення відкритого конкурсу.

 4) Підвищити ефективність слідчих підрозділів, запровадити інститут кримінальних проступків

Передбачений новим КПК від 2012 року інститут кримінальних проступків і досі не запроваджено. Його реалізація дозволить декриміналізувати деякі категорії злочинів, що суттєво зменшить навантаження на слідчих, дозволивши їм ґрунтовніше займатись тяжкими злочинами. Громадськість очікує на особливу увагу до узгодження позицій поліції, прокуратури та громадськості, та готова допомогти з розробкою і адвокацією законопроекту.

 5) Запровадити підрозділи детективів

Експерти погодились, що з метою підвищення ефективності роботи слідчих підрозділів доцільно оптимізувати взаємодію двох наразі відокремлених підрозділів поліції – слідчого та кримінального (оперативно-розшукового). Варто врахувати результати пілотного проекту, що вже реалізовується, і визначитися остаточно щодо цього питання.

 6) Запровадити нові критерії оцінки діяльності поліції

Поліція та МВС зобов’язані, спільно із соціологами та експертами, розробити методику визначення рівня довіри населення до поліції та затвердити її постановою Кабміну, як цього вимагає Закон. Сукупність даних щодо рівня довіри, у поєднанні із іншими показниками, повинні стати наскрізним методом оцінки ефективності роботи поліції загалом, та кожного підрозділу і поліцейського зокрема.

 7) Забезпечити безпеку дорожнього руху

“Ми очікуємо від нового керівника Національної поліції подолання безконтрольності швидкості, і вільного доступу до чесних даних по ДТП” – зауважив Віктор Загреба, засновник громадської організації “Vision Zero”.

 8) Підвищити ефективність роботи поліції щодо протидії торгівлі людьми

Головним завданням поліції є підвищити ефективність роботи поліції щодо протидії торгівлі людьми. “Громадськість очікує реального посилення співпраці усіх стейкхолдерів проблеми, а також – підвищення ефективності спеціалізованого департаменту поліції” – зазначив Владислав Власюк, адвокат, експерт РПР, співзасновник громадської організації "LEAD office".

 9) Удосконалити роботу Управління забезпечення прав людини Національної поліції УЗПЛ (поліцейські омбудсмани)

Дотримання прав людини, в першу чергу, затриманих осіб, повинно стати пріоритетом у повсякденній роботі кожного поліцейського. Першим реальним кроком на шляху реалізації цього пріоритету може бути розширення повноважень Управління.

 10) Налагодити постійну співпрацю із громадськістю, в тому числі через відновлення діяльності постійно діючих мобільних груп з моніторингу дотримання прав людини в Національній поліції.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3021858
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору