Політика України, Суспільство
  179  0

 Стимулом для розвитку плагіату в Україні стали вимоги для ліцензування вишів, що були прийняті наприкінці 90-х років, - антиплагіатна ініціатива "Дисергейт"

Плагіат становить загрозу національній безпеці України.

Про це у блозі на ЦензорРеформ пише учасник антиплагіатної ініціативи "Дисергейт" Світлана Благодєтєлэва-Вовк.

На її думку, плагіат як загроза нацбезпеці, має чотири виміри:

  1. Утворення токсичних мереж вигодоздобувачів та заміщення ними апарату управління, зокрема державного.
  2. Фінансові втрати внаслідок перерозподілу коштів на доплати плагіаторам та недофінансування продуктивної науки (за підрахунками "Дисергейту", щорічно вони складають щонайменше 300 млн грн).
  3. Поглиблення аномії в суспільстві, тобто посилення анархії, зловживань владою, відсутності законності та захисту прав громадян.
  4. Розмивання ідентичності внаслідок втрати ключових цінностей, зокрема пов’язаних із творчістю та продуктивністю.

Експерт зазначає, що стимул для розвитку плагіату в Україні дали нові вимоги для ліцензування вищих навчальних закладів, що були прийняті наприкінці 90-х років:

"У середині-наприкінці 90-х були закріплені нові вимоги до ліцензування та акредитації вишів, серед яких передбачалося, що частка осіб із науковими ступенями та вченими званнями має становити не менше 75% кадрового складу. Таке стимулювання мало жахливі наслідки: у країні запрацював квазіринок дисертацій".

Кроки з викорінення плагіату  сприятимуть очищенню системи управління, підвищать ресурсний потенціал суспільства, зміцнять дотримання норм та ідентичність, вважають у "Дисергейті".

"Відповідальність за подолання плагіату покладається на органи державної влади, які, діючи у межах повноважень, мають забезпечити розробку і реалізацію комплексу заходів з його подолання, залучивши до моніторингу і контролю громадянське суспільство", - підбиває підсумки Благодєтєлєва-Вовк.

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3021599
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору