Економіка
  237  0

 Не всі енергокомпанії України виконали свої інвестиційні програми в повному обсязі, - експерт РПР

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала технологічні витрати електроенергії (ТВЕ) на передачу електричними мережами, оприлюднені Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

Про це у блозі на ЦензорРеформ пише аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, учасника Енергетичної групи РПР Денис Кравченко.

Фактичні витрати електричної енергії за 2016 рік складають 16626 млн кВт.год, або 11,74 % від загального відпуску електричної енергії, у 2015 році вони складали 11,5 %. Отже, рівень витрат зріс на 0,24 %.

Найбільшими українськими енергокомпаніями є НЕК "Укренерго" та всі обленерго. Витрати електричної енергії НЕК "Укренерго" у 2016 році відносно 2015 року зменшились на 0,33 %, а витрати всіх обленерго збільшились на 0,11 % у порівнянні із витратами 2015 року.

У всіх обленерго, крім "Запоріжжяобленерго", фактичні витрати менші за нормативне значення. Але разом з тим витрати електроенергії по Україні зростають, порівняно з попереднім роком.

Як зазначає експерт, не всі енергокомпанії виконали свої інвестиційні програми в повному обсязі. У результаті перевірок НКРЕКП запропонувала деяким з обленерго вилучити зі структури тарифу кошти за невиконання інвестпрограм.

Громадянська мережа ОПОРА переконана, що цього можна досягнути, якщо заходи інвестиційних програм будуть детально розписані із зазначенням економічного ефекту від реалізації. Як наслідок – якісне впровадження інвестиційних програм дозволить зменшити економічне навантаження на тариф.

Публічний контроль за фактичним виконанням інвестиційних програм та досягнутими якісним показниками дозволить споживачу чітко розуміти, за що він платить гроші.

Быльше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3021354
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору