Політика України
  1211  0

 Депутати, які не хочуть цифрової революції в Україні, прагнуть заблокувати впровадження електронних довірчих послуг, - голова профільного Комітету Данченко

Є небезпека, що законопроект про електронні довірчі послуги, який був схвалений на профільному Комітеті і не отримав жодних зауважень з боку депутатів, буде заблокований

Як інформує ЦензорРеформ, про це на прес-конференції, присвяченій презентації законопроекту №4685 "Про електронні довірчі послуги", заявив народний депутат, голова Комітету з інформації та зв'язку Олександр Данченко.

Комплекс електронних довірчих послуг включає інструменти адміністрування бізнесу: електронна ідентифікація (BankID, MobilD), електронний підпис, електронна печатка, позначка часу, електронна рекомендована поштова доставка, фейк-контроль електронних ресурсів.

Заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов назвав законопроект ключовим для розвитку цифрової економіки.

"Онови, які ми закладемо для нової економіки і буде визначати конкурентоздатність України в 21 сторіччі і, я сподіваюся, й надалі. Цей законопроект є одним з наріжних каменів, які необхідні для того, аби ми зробили ривок з економіки індустріальної в економіку постіндустріальну. Мова не йде лише про технічні зміни. Мова йде про те, аби українські громадяни і бізнес отримали доступ до речей, які вже стають звичними по всьому світу і де Україна може стати лідером", - зазначив він.

Він висловив переконання у тому, що Україна має шанс стати взірцем зі впровадження електронних довірчих послуг: "За декілька років ми змогли перестрибнути прірву і перетворитися з країни, яка відстає, у країну, в якої вчаться у сфері публічних закупівель. Ми абсолютно впевнені, що це можливо і в інших сферах цифрової економіки".

За словами Нефьодова, прийняття даного законопроекту означатиме суттєве збільшення конкурентоздатності традиційних галузей економіки, оскільки підприємці матимуть можливість проводити свої транзакції дешевше, зручніше і з меншим ризиком.

У свою чергу Данченко повідомив, що Комітет підготував цілий пакет законопроектів для страрту цифрової революції в Україні. Оцінюючи законопроект №4685, він зазначив:

"Близько 50 мільйонів сім-карти і близько 40 мільйонів платежніх крат на руках у людей. Тобто, це 90 мільйонів потенційних клієнтів нових сервісів. Якщо ви помножите на півдолара чи на долар на місяць, то отримаєте приблизно півмільярда додаткових доходів для держави на рік".

Нагадаємо, 7 лютого о Верховній Раді не набралося достатньої кількості голосів для прийняття даного законопроекту в цілому. За Данченка, голосів не вистачило через недисциплінованість народних депутатів, оскільки у Комітеті він був проголосований одноголосно і не отримав жодних зауважень. Він разом з представниками Кабінету міністрів закликав колег підтримати законопроект.

Данченко остерігає від небезпеки неприйняття законопроекту. Відповідно до регламенту, до 21 лютого Комітет потрібен витримати 14 днів в очікуванні правок.

"Я знаю, що у парламенті люди, які не хочуть цифрової революції в Україні, готують нові правки, щоб заблокувати роботу Комітету і змінити назву цього закону. Я звертаюсядо всіх політичних партій - не робити цього", - зазначив він.

Також він звернув увагу на необхідність прийняття законопроекту "Про хмарні технології", адже без нього законопроект про електронні довірчі послуги працюватиме лише на 10% потужності. Цей законопорект також мали голосувати 7 лютого, але він був знятий з порядку денного вночі, тому що "у спецслужб з'явились якісь зауваження".

"Головна обчислювальна потужність довірчих послуг - це хмарні технології. На сьогодні державні установи офіціно не мають права працювати у хмарах. Тобто усім чиновникам потрібно вимкнути Фейсбук, ProZorro потрібно зняти ,бо воно знаходиться у хмарах. тОму дуже важливо, щоб ці законопоректи були прийняті разом", - підсумував він.

Як повідомляли раніше, надважливим даний законопроект вважає і Міністерство юстиції.

"Ще кілька років тому це були фантастичні речі, які не звучали в урядових або бюрократичних кабінетах, що відповідали за організацію сервісів для звичайних громадян... Для простого українця це означає, що буквально зі свого мобільного телефону кожен з нас з вами зможе зареєструвати компанію, підписати будь-який договір, направити запит, отримати будь-яку інформацію, що стосується діяльності будь-якого органу. Фактично вся діяльність малого та середнього бізнесу може відбуватися в комунікації з державними органами з одного маленького смартфона", - заявив міністр Павло Петренко.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що прийняття цього закону допоможе в розвитку електронної торгівлі в Україні та інтеграції в єдиний цифровий ринок ЄС.

"Особливо це актуально для малих і середніх підприємців, які зможуть вести бізнес з телефону. А це означає відсутність необхідності у величезній кількості зберігати паперові документи і, відповідно, означає наявність електронних сертифікатів підписів, на які не потрібна додаткова сертифікація в Європейському Союзі", - зазначила вона.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3020713
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору