Політика України
  2025  12

 Військова сила не є вирішальною у гібридній війні з Росією, - результати круглого столу "Україна-НАТО"

Гібридний характер агресії РФ проти України довів, що військова сила не відіграє виняткову вирішальну роль, а отже, протидія такій агресії має бути комплексною, із застосуванням широкого спектру засобів невійськового характеру.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це йшлося під час міжнародного круглого столу "Україна – НАТО: невійськова співпраця як спільна відповідь гібридним загрозам" в Києві за ініціативи Українського незалежного центру політичних досліджень та представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

"Найважливішими сферами невійськової співпраці між Україною та НАТО переважна більшість (73%) провідних вітчизняних експертів у галузі безпекової та міжнародної політикит назвали інформаційну безпеку, кібер-безпеку, науку і новітні технології, енергетичну безпеку і стратегічні комунікації. Абсолютна більшість опитаних (87%) відзначили необхідність приєднання України до роботи центрів передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки, стратегічних комунікацій і кібер-безпеки, що посилить опірність України агресору", - такі дані експертного опитування, проведеного в січні 2017 року Українським незалежним центром політичних досліджень, навів під час роботи круглого столу аналітик УНЦПД Віталій Мартинюк.

Водночас, за його словами, українські експерти досить негативно оцінили нинішній рівень активності органів влади України у розвитку невійськового співробітництва з Альянсом і лише 13% опитаних назвали його "посередньо достатнім для розвитку ефективної співпраці".

За словами Александера Віннікова, голови Представництва НАТО в Україні, пакет невійськової допомоги Альянсу Україні включає 40 напрямків та заходів, зокрема у галузі безпеки та оборони, серед них – і консультативна допомога та тренінги у царині кібер-безпеки. "Утім, союзники мають намір запровадити і нові напрямки, зпоміж них – створити платформу для обміну інформацією про методи гібридної війни, проводити дослідження, ділитися знаннями, де знання, отримані Україною за останні три роки, є цінними", - запевнив очільник представництва НАТО в Україні.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3020532
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору