Політика України
  2382  1

 Парламент ухвалив законопроект, який дозволить створити додатково 200 спроможних об’єднаних територіальних громад, - експерти РПР

Законопроект №4772 про приєднання територіальних громад (ініціатори народний депутат Микола Федорук та інші) ухвалено у другому читанні та в цілому. За відповідний законопроект проголосували 241 народний депутат.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Як зазначають експерти Реанімаційного Пакету Реформ, законопроект спрощує процедуру створення спроможних територіальних громади без порушення Перспективних планів формування громад. Таким чином, громади можуть об’єднуватися за спрощеною процедурою, за рішенням Уряду визнаватися спроможними і отримувати прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом.

За словами експертів, запроваджується механізм приєднання громад, тобто повністю забезпечується участь всіх громад у процесі децентралізації, коли громади можуть приєднатися до ОТГ та отримати фінансові, інфраструктурні переваги.

За ухвалення даного законопроекту громадськість боролася більше року, зокрема вже у 2017 році завдяки цьому законопроекту вдасться створити додатково 200 спроможних об’єднаних територіальних громад.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3020459
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору