Політика України
  215  0

 Експерти РПР вимагають від Ради, уряду та президента терміново призначити аудиторів для НАБУ

Реанімаційний пакет реформ вимагає від керівництва держави - Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Президента - невідкладно сформувати трійку аудиторів для Національного антикорупційного бюро України, призначивши професіоналів міжнародного рівня з досвідом проведення комплексних перевірок правооохоронних та спеціалізованих антикорупційних органів.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції ще наприкінці грудня 2016 року рекомендував Парламенту та Уряду призначити аудиторами для перевірки НАБУ Генерального інспектора Департаменту юстиції США Роберта Сторча та Генерального директора Європейського управління з боротьби з шахрайством Джованні Кесслера.

За словами експертів, наявність Генерального інспектора Департаменту юстиції США Роберта Сторча та Генерального директора Європейського управління з боротьби з шахрайством Джованні Кесслера у складі комісії забезпечить фахову та неупереджену оцінку діяльності Національного антикорупційного бюро України: “Аудит за участі професіоналів такого рівня дасть суспільству справжню картину досягнень та викликів роботи НАБУ та антикорупційної реформи в цілому", - зазначають експерти.

Поки аудиторів не призначено можна вважати, що влада не зацікавлена у проведенні неупередженої, фахової та незалежної оцінки, також, ймовірно, політики бажають уникнути призначення на позиції аудиторів НАБУ міжнародних експертів, що дає змогу заполітизувати роботу незалежних аудиторів та використати результати їх оцінки для дискредитації Бюро.

Як зазначають експерти: "Негативний аудит діяльності НАБУ - єдина можливість звільнити керівника Бюро. Наголошуємо, що аудит Антикорупційного Бюро - перша в країні спроба здійснити комплексну правову та фінансову оцінку роботи новоствореного антикорупційного органу, що вимагає відповідного рівня експертизи, практичного досвіду та специфічних знань. Вітчизняні фахівці, які б мали досвід проведення аналогічних аудитів, наразі відсутні".

Крім цього, нещодавно в Раді зареєстрували законопроект, який має на меті не допустити міжнародних аудиторів до оцінки діяльності НАБУ.

У зв’язку з цим експерти Реанімаційного пакету реформ вимагають

  • від Парламенту:

- не виносити в сесійну залу та не розглядати законопроект №5430, який вже отримав негативний висновок науково-експертного управління парламенту;

- на поточному сесійному тижні  розглянути кандидатури, запропоновані Комітетом ВРУ з питань запобігання корупції, та делегувати члена комісії з аудиту НАБУ від парламенту;

  • від Кабінету Міністрів України:

- врахувати рекомендацію Комітету ВРУ з питань запобігання корупції та невідкладно призначити кандидатуру до складу комісії з аудиту НАБУ від уряду;

  • від Президента України:

- не зволікати з делегуванням третього члена комісії з аудиту.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3020141
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору