Політика України, Суспільство
  275  0

 Нардепи хочуть заборонити іноземцям здійснювати аудит НАБУ, щоб мати підстави для звільнення прокурора, - Шабунін

Законопроект N5430 за авторства трьох нардепів – Ігоря Луценка, Віталія Купрія та Юрія Левченка – має на меті заборонити не громадянам України брати участь у комісіях, що контролюють діяльність Антикорупційного бюро.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це пише Віталій Шабунін у своєму блозі.

Таким чином, за словами Шабуніна, якщо закон вдасться прийняти, то до складу комісії з відбору директора НАБУ, комісій, які проводять конкурси на посади в НАБУ, комісії зовнішнього контролю, яка проводить аудит НАБУ, дисциплінарної комісії та Ради громадського контролю входитимуть лише громадяни України.

Шабунін пише: "Проект був зареєстрований у листопаді минулого року, напередодні визначення кандидатів в аудитори НАБУ. Його не рухали, бо не було відомо, чи доведеться владі вдаватися аж до таких методів витискання міжнародників з процесу. Однак після того, як антикорупційний комітет одноголосно рекомендував Раді та Уряду призначити аудиторами НАБУ прокурорів-іноземців, цей законопроект може бути дуже швидко прийнятий парламентом".

Внаслідок цього, Джованні Кесслера та Роберта Сторча (яких рекомендували Посольство США та Представництво ЄС в Україні) не допустять до участі в аудиті Бюро, бо міжнародники заважають охочим повпливати на результати аудиту, які є єдиною підставою для звільнення директора НАБУ.

Як зазначає Шабунін: "Безумовно, у комісії з трьох осіб наявність двох принципових іноземних прокурорів унеможливлює фальсифікацію результатів аудиту, маніпуляції з показниками ефективності, "гри" з інтерпретаціями та вордінгом аудиторського звіту тощо".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3020130
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору