Політика України, Економіка
  1193  1

 Конкурсні допорогові закупівлі можуть покласти край змовам між чиновниками та бізнесом, - експерт РПР

Міністерство економічного розвитку і торгівлі вже розпочало розробку законодавчих змін щодо підвищення ефективності на допорогових закупівлях.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку, зазначив: "Ми будемо робити все від нас залежне, щоб цього року більшу частину того, що зараз є "допороговими закупівлями" завести в закон. Це питання потребує комплексного рішення, бо кожна конкурентна процедура має свою тривалість і вартість".

У свою чергу Оксана Колтик, директор департаменту внутрішнього фінансового контролю Київської міської держадміністрації, наголошує, що столиця за власної ініціативи перевела всі закупівлі сумою від 3 тис. гривень на конкурсну основу ще з 2015 року. Загалом структури Києва уклали допорогових угод на суму понад 1,5 млрд. гривень, при чому за результатами аукціонів економія склала 12%, або 220 млн. гривень, що у 2 рази більше, ніж на надпорогових закупівлях.

Директор програми інноваційних проектів Transparency International Україна Віктор Нестуля зазначив, що бізнес в першу чергу турбує питання захисту власних інтересів від свавілля не доброчесних чиновників. За його словами, якщо вдасться запустити систему допорогових закупівель під дією закону, то вдасться забезпечити не лише нормальний рівень конкуренції, але й підвищити ефективність закупівель".

Гліб Канєвський, експерт Центру "Ейдос" та Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ навів конкретні приклади, як звичайні платники податків користуються відкритістю системи Prozorro: "Вже два роки поспіль в різних куточках України відкриваються кримінальні справи через заяви громадян, які бачать, що гроші сплачені за закупівлі ремонтів, а самих ремонтів немає. Запровадження конкурсів на допорогових закупівлях, дозволить попередити змови між чиновниками та бізнесом", - вважає Канєвський.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3020125
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору