Політика України, Економіка
  205  1

 2016 року в Україні прийнято понад 1300 національних стандартів, усі з яких були гармонізовані з міжнародними та європейськими

Україна просунулася у скасуванні радянської системи виробничих стандартів.

Про це у блозі на ЦензорРеформ пише журналіст Світлана Чернецька.

За її словами, Україна вже протягом багатьох років поволі скасовує радянську систему ГОСТів, і запроваджує натомість систему національних стандартів – ДСТУ.

"За даними МЕРТу, у 2015 році забезпечено розроблення та прийняття 3996 національних стандартів, з яких 2970 гармонізованих з міжнародними та європейськими, з яких 1641 - національний стандарт, ідентичний європейським гармонізованим стандартам під технічні регламенти, зокрема 741 національний стандарт, ідентичний європейським гармонізованим стандартам у пріоритетних для АСАА секторах, що забезпечило прийняття (з врахуванням стандартів, прийнятих у попередні роки) 100 % національних стандартів, ідентичних європейським гармонізованим стандартам під технічні регламенти у пріоритетних для АСАА секторах", - пише вона.

Чернецька додала, що 2016 року розроблено і прийнято  понад 1300 національних стандартів, усі з яких були гармонізовані з міжнародними та європейськими.

"Зараз європейські стандарти приймаються в нас переважно методом підтвердження. Полягає він фактично у перекладі обкладинки українською мовою і прийняття у незмінному вигляді усього тексту стандарту мовою оригіналу, тобто англійською. Це резонне рішення, бо обсяги великі, теми вузькоспеціалізовані, а фахових перекладачів дуже мало. Помилки ж у перекладі тексту можуть стати причиною помилок у роботі підприємця, який візьме цей стандарт за основу виробництва. Тобто помилка перекладача може стати перешкодою до експортування вітчизняної продукції в ЄС, а то й завдати її виробникові істотних збитків на ринку ЄС", - пояснює Дмитро Луценко, незалежний експерт з питань технічного регулювання.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3019694
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору