Політика України
  5541  15

 "Ми відчуваємо саботаж усередині міністерства", - Уляна Супрун

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила. що відчуває саботаж реформ усередині самого МОЗ.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це вона заявила в інтерв'ю Укрінформу.

"Щодо інших політичних сил, є багато депутатів Верховної Ради, які нас підтримують і підтримують реформи, які ми зараз робимо, тому що це важливо. Перед тим, як ми представляли концепцію зміни фінансування системи охорони здоров'я та нову стратегію щодо громадського здоров'я, ми пішли самі, цілою командою, до всіх фракцій і представляли, як будуть реформи виглядати, якою є стратегія, що таке громадське здоров'я, чому воно важливе, як ми будемо змінювати клінічні протоколи, як допомагати пацієнтам, щоб вони мали доступні ліки. Коли спілкувалися з депутатами, були цікаві запитання. Потім ми їх запрошували до себе, щоб вони ставили ті запитання, які їх цікавлять. Також ми запрошували і профільний комітет, мали відкриту і довгу розмову. Багато з членів комітету бачили наші презентації на фракціях. Ті, хто завітав до нас та підтримують реформи, готові з нами співпрацювати по тих законопроектах, які потрібні для того, щоб ми нарешті на рівні Закону могли прийняти державне страхування, а також зміни до Закону про охорону здоров'я щодо автономізації медичних закладів та щодо визначення медичної послуги. 

Чи ми відчували тиск? Я не знаю чи це тиск політичний, але ми відчуваємо більше саботаж усередині міністерства. Цілком можливо, що це політичне, бо я думаю, що йде від політичних сил, як і від фармацевтичних компаній, виробників медичних виробів. Або людей, які заробляють на системі охорони здоров'я великі гроші. Наприклад, ті ж стенти повинні бути безкоштовними, бо ми надаємо їх (лікарням - ред.) через державні закупівлі безкоштовно. За них вже заплачено нашими податками, але за них, за операції, за витратні матеріали в лікарнях, кардіологічних центрах беруть гроші. Звичайно, якщо це припинити, комусь це не сподобається, тому і є тиск", - сказала вона.

За словами в. о. міністра, вона відчуває велику підтримку з боку прем'єр-міністра та усіх міністрів, а також президента Петра Порошенка.

Зростання опору реформам Супрун пояснює тим, що на відміну від попередніх років зміни почали відбуватися не лише на словах.

"... Слова на підтримку реформ, боротьбу з корупцією - здебільшого просто риторика. А насправді вони в це не вірять. Коли реформи на папері, то це цікаво і викликає підтримку суспільства. Усі хочуть мати популярність, усі насправді розуміють, що зміни потрібні. Але коли справа переходить у дію, коли ми починаємо все втілювати в життя, то багато хто бачить, що ситуація, коли з пацієнтів беруться кошти за лікування, за ліки (вартість яких пацієнти сплачують двічі - з податків та в аптеці при лікарні), стає неможливою. При цьому податки не сплачуються. Коли гроші підуть за пацієнтом, тобто він обере лікаря, а держава сплатить за кожну послугу лікарю чи закладу певну суму, стане неможливо брати від пацієнтів скільки заманеться", - додала вона.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3019214
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору