Політика України, За кордоном
  635  0

 Україна починає розмовляти з європейськими партнерами більш прагматично, - заступник міністра закордонних справ Пристайко

Більш жорстка тональність розмови України з Європою свідчить не про охолодження стосунків, а певне подорослішання нашої держави у зв'язку із ситуацією з безвізовим режимом.

 Як повідомляє ЦензорРеформ, про це в інтерв'ю Укрінформу заявив заступник міністра закордонних справ-керівник апарату Вадим Пристайко.

"Ми пройшли через дуже болісний етап електронного декларування, якого немає у жодній державі світу, і ця відкритість багато нам коштувала - і політично, й іміджево. Але ми це зробили, виконуючи наші домовленості з Євросоюзом. А коли нам у відповідь кажуть: так, ви все зробили, але треба ще почекати, тут, безумовно, виникає певна емоційна реакція.

Тому у відносинах з ЄС відбулось не охолодження, а подорослішання. Ми дійсно останнім часом починаємо розмовляти з європейськими партнерами більш прагматично: ми вам дуже дякуємо за ту допомогу, яку ви надавали і надаєте, повірте, ми пам'ятаємо про кожне витрачене на нас євро, водночас є політичні домовленості", - повідомив він.. 

За словами Пристайка, українські дипломати сьогодні змушені пояснювати українцям, чому Україні досі не надали безвізовий режим з ЄС, хоча вона виконала свою частину домоленостей:

"Безумовно, ми намагаємося не бути емоційними, але також не можемо так просто це пропускати - не від імені дипломатів, а від імені України. Ми 11 років казали людям, що готуємо Угоду про асоціацію з ЄС, що скоро вона буде у нас в руках, а потім Нідерланди починають висувати до неї додаткові вимоги. Ми обіцяли людям, що вони от-от зможуть їздити в Європу без віз, а тепер нам треба їм пояснити, як ми могли допустити, що наша частина домовленостей виконана, і це правда, а Євросоюз щоразу знаходить якесь нове пояснення, чому його частину треба перенести". 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3018110
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору