Політика України, Суспільство
  165  0

 Статут Суспільного мовника затверджено, однак існували певні вагомі ризики, які унеможливили б його затвердження, - експерт РПР

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні затвердив статут Суспільного мовника.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

"Для успішного створення Національного суспільного телебачення і радіомовлення в Україні затвердження статуту мовника є необхідною умовою. Із цією метою Держкомтелерадіо розробив відповідний проект статуту. Сьогодні є єдиний шанс затвердити Статут НСТУ для того, щоб у січні 2017 року зареєструвати юридичну особу ПАТ НСТУ. В іншому випадку реформу буде зірвано", - заявив міністр інформаційної політики України Юрій Стець.

Уряд підтримав проект статуту ПАТ НСТУ одноголосно.

Ухвалення Статуту ПАТ НСТУ у 2016 році є критично важливим кроком для всієї реформи, наголосив член Громадської ради при Нацраді Ігор Розкладай.

“Існував ризик, що через затягування реорганізації, зокрема через проблему закриття ДТРК “Крим” і Севастопольської РДТРК ми могли не встигнути провести оцінку майна і визначити вартість об’єднаної Національної телекомпанії. Без цієї суми ухвалення Статуту ПАТ і створення ПАТ НСТУ як такої було неможливо. Дякуючи злагодженій роботі Держкомтелерадіо, Міністра інформаційної політики, Голови комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Міністерства юстиції, Фонду державного майна вдалося провести оцінку, погодити проект статуту і винести його на останнє засідання уряду”, – відзначив він.

В 2017 році після реєстрації ПАТ “НСТУ” набуває повноважень Наглядова рада, затверджена ще 15 грудня 2015 року, яка, в свою чергу має оголосити і забезпечити обрання Правління ПАТ протягом січня-квітня 2017 року. В свою чергу, уряд має переглянути бюджет Суспільного мовлення за підсумками першого півріччя, адже в ухваленому Державному бюджеті на 2017 рік закладено 75% від передбаченої законом сума на фінансування мовника.

Таким чином 2017 рік — це початок другого етапу реформи. Після формування керівництва має розпочатися процес внутрішньої перебудови ПАТ, а також зміна програмного наповнення — основної мети реформи державного мовлення.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3017976
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору