Політика України
  263  0

 Депутати пролобіювали виробників слабоалкогольних напоїв, - експерти РПР

Верховна Рада прийняла законопроект №5132, яким підвищила ставки акцизного податку на міцний алкоголь на 20%, на пиво та вина, крім натуральних, – на 12%, проте знизила акцизи на слабоалкогольні напої на 80%.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Під час обговорення проекту закону №5132 депутати комітету з питань податкової та митної політики повністю прибрали з порівняльної таблиці слабоалкогольні напої (товарна група 2208 906900 та 2208 907800). Цей законопроект після усіх доопрацювань членами комітету з питань податкової та митної політики було винесено на перше читання без слабоалкоголки. До того ж, члени цього комітету зайняли однозначну позицію щодо акцизів на пиво та вина, заклавши індексацію лише рівень споживчих цін – 12%. Це, за словами експертів РПР означає, що депутати свідомо пролобіювали інтереси виробників слабоалкогольних напоїв, пива та виноробів, жертвуючи необхідністю наповнювати бюджет та захищати молодь від споживання цих надто доступних за ціною напоїв.

Акцизи ж на міцний алкоголь у першому читанні було підвищено на 20%, проте у другому читанні народний депутат Козаченко поправкою №19 намагався знизити ставку з 20% до 12%, але їм не вдалося знизити ставку акцизу до 12%, вона лишилася на рівні 20%.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3017662
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору