Політика України, Економіка
  594  0

 Рада ухвалила більшість змін до Податкового кодексу, розроблених за участю громади

В ніч з 20 на 21 грудня 2016 року Верховна Рада схвалила проект закону №5368 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні), напрацьований спільними зусиллями Міністерства фінансів, народних депутатів, представників бізнесу та експертів.

Як повідомляє ЦензорРеформ, попри вилучення декількох надважливих положень, на яких наполягали експерти, Закон все ж містить низку антикорупційних норм.

Закон передбачає механізми, спрямовані на обмеження корупційних можливостей фіскальних органів та створення передумов для посилення сервісної функції Державної фіскальної служби. Зокрема, документ дає можливість ліквідувати податкову міліцію і створити фінансову поліцію з підпорядкуванням її Міністерству фінансів України, передати право надання узагальнених консультацій з питань застосування податкового законодавства Міністерству фінансів, що зменшить частку консультацій, які порушують права платників податків, а також законодавчо закріпити функціональні можливості електронного кабінету платника податків.

Крім того, суттєві прогресивні зміни передбачені в розділі адміністрування ПДВ. Зокрема, закон робить можливою ліквідацію двох паралельних реєстрів заяв на відшкодування ПДВ, які порушували принцип рівності платників податків і створювали корупційні можливості для податківців, та створення єдиного реєстру таких заяв. Він також дозволяє оперативно виявляти схеми, що використовуються для перепродажу податкового кредиту з метою ухилення від сплати ПДВ та оптимізації інших податків. Більше того, закон передбачає вдосконалення процедури реєстрації податкових накладних, запровадження механізму коригування технічних помилок платників податків у податкових накладних та механізми захисту податкового кредиту.

Разом з тим, експерти констатують, що до другого читання законопроект №5368 був винесений з суттєвими правками профільного комітету, які знівелювали частину антикорупційних механізмів, попередньо передбачених цим урядовим проектом.

"Головною несподіванкою, яка викликає обурення, стало те, що за ініціативою комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, народні депутати в останній момент вилучили одну з ключових антикорупційних норм закону про передачу управління податковими базами даних Державної фіскальної служби Міністерству фінансів, що знизило б ризик необґрунтованого втручання та маніпулювання їх змістом. Таким чином, дозволивши ДФС не розкривати свої бази даних, парламент зберіг можливості для подальшого функціонування конвертаційних центрів, податкових ям та схем із виведення коштів за кордон. Крім того, до законопроекту були внесені відверто корупційні норми про безстрокове звільнення від оподаткування доходів окремих суб’єктів господарювання", - зазначає експерт групи Податкова та бюджетна реформа Реанімаційного Пакету Реформ Ілля Несходовський.

Громадськість сподівається, що парламент невідкладно оприлюднить остаточну редакцію закону, яка була ухвалена цієї ночі, після чого експерти зможуть дати об'єктивну оцінку ухваленим змінам.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3017531
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору