Політика України
  210  0

 Текст закону про Вищу раду правосуддя – не оприлюднений, говорити про перемогу поки рано, - РПР

Парламент вночі прийняв закон про Вищу раду правосуддя з правками, яких вимагаkb Реанімаційний Пакет Реформ, Рух ЧЕСНО та Авдомайдан. Таким чином, Громадська рада доброчесності отримала реальні повноваження контролю за добором суддів, що є дуже важливим у процесі оновлення судової системи.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Прийняття закону "Про Вищу раду правосуддя" з правками, яких вимагала громадськість – один з важливих кроків для успішної імплементації змін до Конституції щодо правосуддя та закону "Про судоустрій і статус суддів". Відтепер, Вища рада правосуддя повинна зібрати 16 голосів із 21, щоб подолати негативні висновки Громадської ради доброчесності щодо кандидата на посаду судді.

Законом не оминули увагою і можливість суддів-п’ятирічок, чиї повноваження закінчилися, знову обійняти посаду без проходження конкурсу. Також судді з “резерву Януковича” мають повторно проходити повторно кваліфікаційний іспит і спецперевірку. Проте, у законопроекті не врахували правки, які мали дати право Громраді доброчесності ініціювати дисциплінарні провадження, а також брати у них участь і взаємодіяти з Вищою радою правосуддя у питаннях забезпечення незалежності суддів.

Текст закону поки не опублікований на сайті Верховної ради, тому експерти не можуть дати більш конкретного аналізу законопроекту про Вищу раду правосуддя.

Нагадаємо, сьогодні вночі за процедурою ad hoc парламентарі розглянули та прийняли законопроект про Вищу раду правосуддя. За відповідне рішення проголосував 271 народний депутатат.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3017517
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору