Політика України
  154  0

 Вища рада юстиції закликає ВР ухвалити закон "Про Вищу раду правосуддя"

Вища рада юстиції (ВРЮ) закликає Верховну Раду України негайно ухвалити закон "Про Вищу раду правосуддя" для забезпечення виконання конституційних функцій цього органу.

Як інформує ЦензорРеформ, про це повідомляє прес-служба ВРЮ.

"Тримісячне зволікання із прийняттям Верховною Радою проекту закону "Про Вищу раду правосуддя" перешкоджає виконанню конституційних функцій цього органу, передбачених змінами до Конституції України, які набули чинності 30 вересня 2016 року", - сказано в заяві.

У ВРЮ нагадують, що згідно з перехідними положеннями Конституції України, до набуття чинності законом "Про Вищу раду правосуддя" виконання функцій Вищої ради правосуддя покладено на Вищу раду юстиції. Проте, як наголошує прес-служба, ВРЮ не може повною мірою реалізовувати свої повноваження.

Зокрема, з жовтня 2016 року зупинено розгляд дисциплінарних справ стосовно суддів.

"Подальше затягування з ухваленням закону, який був внесений на розгляд Верховної Ради ще у вересні 2016 року, обернеться безкарністю суддів, які приймали рішення в період Революції гідності з листопада 2013 року по лютий 2014 року та своїми діями дискредитували судову систему, адже законодавством передбачений трирічний термін для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, який спливає в грудні 2016 року - лютому 2017 року", - йдеться в повідомленні.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3017340
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору