Політика України, Суспільство
  138  0

 Громадськість не винна, що до судів немає довіри, але саме громадськість зараз має шанс вплинути на формування якісного правосуддя, - експерт РПР

Громадські активісти, представники Кабінету Міністрів, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Громадської ради доброчесності, судді та журналісти обговорили важелі впливу громадськості на процес реалізації судової реформи та виклики й перешкоди, з якими вона стикається.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Відкрив форум кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! та Реанімаційного пакету реформ “Інструменти громадського контролю за судовою системою” Міністр юстиції України Павло Петренко, який, зокрема зазначив, що в України не буде другого шансу змінити судову систему й реформа має проходити під жорстким громадським контролем. Пан Петренко відзначив, що у громадськості зараз є три важливі інструменти впливу: Громадська рада доброчесності, електронні декларації суддів та відкриті публічні реєстри. Водночас, на думку Міністра, Громадській раді доброчесності необхідно дати більше повноважень, а її висновки повинні мати обов’язковий, а не рекомендаційний характер.

У свою чергу співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ та співзасновник Руху ЧЕСНО Тарас Шевченко відзначив:

“Громадськість не винна, що до судів немає довіри, але саме громадськість зараз має шанс вплинути на формування якісного правосуддя. Судова система фактично сама себе довела за роки незалежності: рівень довіри до судів в Україні критично низький. І жодні “косметичні” кроки не підвищать цю довіру. Однією з величезних проблем у судовій системі є безкарність самих суддів та непрозорість системи автоматизованого розподілу судових справ. І цю кругову поруку у системі ми мусимо викорінити”.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3017079
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору